Riói Olimpiai Játékok 2016

XXXI. nyári olimpiai játékok

Tizenharmadik játéknap
Eredmények, hírek magyar sportolóinkról!
Szurkolj velünk!!!

-Hirdetés-

 

15:25

Kozák Danuta bearanyozta ismét a napot!

kozak-danuta_0

Kozák Danuta Női K-2 egyéniben szerzett aranyérmet.
Előnye több mint 2 másodpercvolt a dán Emma Jorgensen előtt.

15:10

Kenu eredmények

Kenuban férfi K-2 1000 méteren 7. helyet ért el Hufnágel Tibor és Ceiner Benjámin párosa.
Férfi C-1 200 méteren 10. helyen végzett Hajdú Jonathán
15:06

4.hely kenuban

Férfi K-2 200 méteren 4.helyet ért el Tótka Sándor és Molnár Péter párosa

kajak750

10:02

Tizenharmadik nap magyar vonatkozású programjai

AUGUSZTUS 18. TIZENHARMADIK JÁTÉKNAP

KAJAK-KENU
14.08: férfi K–2 1000 m, döntő (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor)
14.16: férfi C–1 200 m, B-döntő (Hajdu Jonatán)
14.47: férfi K–2 200 m, döntő (Molnár Péter, Tótka Sándor)
15.11: női K–1 500 m, döntő (Kozák Danuta)

ATLÉTIKA
15.00: női magasugrás, selejtező, B-csoport (Szabó Barbara)

BIRKÓZÁS
15.08: női 63 kg, selejtező: Sastin Marianna–Inna Trazsukova (Oroszország)
15.56: női 75 kg, selejtező: Németh Zsanett–Guzel Manjurova (Kazahsztán)

ÖTTUSA
15.00: női öttusa, vívás, rangsoroló selejtező (Földházi Zsófia, Kovács Sarolta)

TRIATLON
16.00: férfiak (Faldum Gábor, Tóth Tamás)

VÍZILABDA
16.00: férfiak, az 5–8. helyért, Magyarország–Brazília

ÖTTUSA
19.30: férfi öttusa, vívás, rangsoroló selejtező (Demeter Bence, Marosi Ádám)

12:45

Nyolcadik játéknap magyar érdekeltségű programja

ATLÉTIKA
14.30–17.50: hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
15.50: férfi diszkoszvetés, döntő (Kővágó Zoltán)

EVEZÉS
14.50: férfi egypár, C-döntő (Pétervári-Molnár Bendegúz)

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍZILABDA
18.00: női csoportmérkőzés, Magyarország–Egyesült Államok

TOLLASLABDA
21.40: női egyéni, csoportmérkőzés – Sárosi Laura–Michelle Li (Kanada)

ATLÉTIKA
01.00–04.15: hétpróba (Krizsán Xénia, <str

12:40

Remek magyar sikerek a Hetedik Játéknapon

Úszás

000_EM83XA magyar Olimpikonok úszásban értek el remek sikereket.
Cseh László 2.helyen végzett Michael Phelps-el és Chad Le Clos-al férfi 100 méter pillangón.
Hosszú Katinka is 2.helyen végzett 200 méter háton.
Kapás Boglárka 3.helyen végzett 800 méter gyorson.

1Atlétika

750martonSZMMárton Anita női súlylökésben 3.helyen végzett.

Az éremtáblázaton jelenleg Magyarország a 10. helyen áll.

 

12:00

A Csütörtöki Játéknap további eredményei

12463997_6d2a53fba728b9e0f044cd583be1b96b_wmÚszás

Cseh László nyerte meg férfi 100 méter pillangóban az elődöntőt, mindössze egy századdal előzte meg a már 20-szoros Olimpiai bajnokot Michael Phelps-et.
Hosszú Katinka is megnyerte az elődöntőt női 200 méter háton.
Kapás Boglárka 800 m gyorson lett 2. helyezett az elődöntőben.

RIOEC8B1CAUVZ_768x43212463999_d2b47fb36dd07e97200db3f19e467d33_wmDöntők időpontjai:
3.03: női 200 m hát, döntő(Hosszú Katinka)
3.12: férfi 100 m pillangó, döntő(Cseh László)
3.20: női 800 m gyors, döntő(Kapás Boglárka)

Vízilabda
magyar-csapat-001

A magyar női vízilabda-válogatott 11:10-re kapott ki Spanyolországtól.
A válogatott jelenleg a csoportjukban a 2.helyen áll.

Vitorlázás

Férfi dingi vitorlázásban 6.helyen végzett Berecz Zsombor.
Hat forduló után Berecz Zsombor a 3.helyen áll a tabellán.

bereczzsombor750

Férfi RS:X szörfben 25. helyen végzett Gádorfalvi Áron. Összetettben
jelenleg a 28.helyen áll.
Női RS:X szörfben szintén 25.helyen végzett Cholnoky Sára. Kilenc forduló után Cholnoky a 22.helyen áll.

11:07

Az Olimpia magyar érdekeltségű programjai

ATLÉTIKA

14.30–21.10: férfi 20 km-es gyaloglás (Helebrandt Máté)
Férfi diszkoszvetés, selejtező(Kővágó Zoltán)
Hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
1.20–4.25: női súlylökés (Márton Anita) 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi +100 kg (Bor Barna)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–16.30: férfi kisöbű sportpuska, fekvő (Sidi Péter, Szabián Norbert)

VÍZILABDA
14.00
: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Japán

SPORTLÖVÉSZET
14.00
: férfi kisöbű sportpuska, fekvő, selejtező (Sidi Péter, Szabián Norbert)

ATLÉTIKA
14.35:
hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)

ATLÉTIKA
15.05: női súlylökés, selejtező (Márton Anita)

CSELGÁNCS

15.00 : férfi +100 kg (Bor Barna)
15.14: férfi +100 kg, 1. forduló, Bor Barna–Faicel Dzsaballah (Tunézia)

ATLÉTIKA
15.55: férfi diszkoszvetés, selejtező, B-csoport (Kővágó Zoltán)

ÖKÖLVÍVÁS
18.00:
férfi 75 kg, nyolcaddöntő: Harcsa Zoltán–Arlen López (Kuba)

VITORLÁZÁS
18.00–22.30
: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX(Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

ÚSZÁS
18.00
: női 50 m gyors, előfutamok (Molnár Flóra)
18.38: férfi 1500 m gyors, előfutamok (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf)


ATLÉTIKA
19.30: férfi 20 km-es gyaloglás (Helebrandt Máté)

ÚSZÁS
18.00:
női 50 m gyors, előfutamok (18.29: Molnár Flóra)
18.40:
férfi 1500 m gyors, előfutamok (19.56: Rasovszky Kristóf, 20.10: Gyurta Gergely)
20.48: férfi 4×100 m vegyes váltó, előfutamok (20.58: Magyarország – Balog Gábor, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel)

ÚSZÁS

03.03: női 200 m hát, döntő (Hosszú Katinka)
03.12: férfi 100 m pillangó, döntő (Cseh László)
03.20: női 800 m gyors, döntő (Kapás Boglárka)

 

 

18:11

9. helyezés és vízilabda

Juhász Adrián és Simon Béla a 9. helyen végzett a férfi kormányos nélküli kettesben.

Közben elkezdődött a Magyarország-Spanyolország női vízilabda csoport mérkőzése,ami eddig 2-2.

17:55

További eredmények Rióból

Cselgáncs

Női, 78 kg-ban legjobb 8 között búcsúzott a Joó Abigél. Az amerikai Kayla Harrison ejtette ki, aki Olimpiai címvédő ként vesz rész a 78 kg-os súlycsoportban.

Tollaslabda

Női egyéniben Sárosi Laura kikapott az indiai P.V. Sindhu-tól.

MTZSPDEC71NIBWIB_768x432

16:13

Cirjenics Miklós kiesett a legjobb 32 között

Cirjenics Miklós szoros mérkőzésben kikapott a német Karl-Richard Frey-től!
cd57e341984c5ea5152726b8f2e89570_XL

 

15:57

22. helyen végzett Miskolczi Julianna

DEBRE20160806007-e1470487287644Miskolczi Julianna 22.helyen végzett az 50 méteres puska 3 pozíció sportlövészetben.
15:24

Csúszásban a tollaslabda programja!

Csúszik a tollaslabda programja, így az egyéniben induló Sárosi Laura később fogja megkezdeni a játékot az indiai P. V. Sindhu ellen.
15:12

Legjobb 16 között Joó Abigél!

Nyolcaddöntős női 78 kg-os cselgáncsban Joó Abigél!!!
MTZSPDEC7U5IAF6M_768x432
15:08

Miskolczi Julianna- Sportlövészet

Miskolczi Julianna sportlövész 388 pontot ért el a Puska 50 m 3 pozíció selejtezőjében.
Jelen pillanatban a 28.helyen áll.

DEBRE20160806007-e1470487287644

11:32

Magyar versenyzők időpontjai a hatodik játéknapon

Névtelen

SPORTLÖVÉSZET
14.00: női kisöbű sportpuska, összetett, selejtező (Miskolczi Julianna)

TOLLASLABDA
15.10: női egyéni, csoportmérkőzések: Sárosi Laura–Sindhu V. Pusarla (India)

CSELGÁNCS
15.07: női 78 kg, 1. forduló: Joó Abigél–Lkhamdegd Purevjargal (Mongólia)
15.56: férfi 100 kg, 1. forduló: Cirjenics Miklós–Karl-Richard Frey(Németország)

EVEZÉS
17.40: férfi kormányos nélküli kettes, B-döntő (Simon Béla, Juhász Adrián)

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), női szörf RSX (Cholnoky Sára) – futamok

VÍZILABDA
18.00: női csoportmérkőzés – B-csoport, 2. forduló: Spanyolország–Magyarország

ÚSZÁS
18.22: férfi 50 m gyors, előfutamok (18.22: Takács Krisztián)
18.26: női 800 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, 19.02: Risztov Éva)
19.25: férfi 100 m pillangó, előfutamok (Cseh László, 19.28: Pulai Bence)
19.46: női 200 m hát, előfutamok ( György Réka, Hosszú Katinka)

11:05

Ötödik játéknap összefoglalója

1EUd6Wsj00002619erdiRIOEC8B010W6E_768x432Az ötödik játéknapon is újabb aranyérmet szerzett Magyarország.
Szilágyi Áron férfi kard egyéniben aratott győzelmet. A döntőben az amerikai Daryl Homer ellen játszott, amit Áron 15:8-ra nyert meg.
Ezzel az aranyéremmel Magyarország az ötödik aranyérmét szerezte meg a riói Olimpián.

Úszásban a női 4×200 méteres váltóban 6.helyet értek el úszó lányaink.
A csapat tagjai voltak: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Verrasztó Evelin és Késely Ajna.
Úszásban indult még Sztankovics Anna és Telgedy Ádám, de mindketten kiestek a saját kategóriájukban.
Verrasztó Dávid pedig nagy meglepetésre vissza lépett.

Vízilabdában Görögország ellen 8:8-as döntetlent játszottunk

Férfi 50 m pisztolyban Tátrai Miklós 34.helyet ért el.

Tóth Krisztián a nyolcaddöntöben kiesett 90 kg cselgáncsban

Vitorlázásba Berecz Zsombor a 4. mérkőzésen a 12. helyen végzett és ezzel az összetett tabellán a 11. helyet foglalja el férfi finn dingi-ben.
Férfi laser dingiben Vadnai Benjamin kiesett az 5. mérkőzésen. Összetettben 32.helyen áll.
Női laser radial dingi kategóriában Érdi Mária a 6. mérkőzésen a 20. helyen végzett, jelenleg a 17.helyen áll a tabellán.

Női kard egyéniben Mohamed Aida nyolcaddöntőben esett ki, Knapek Edina a legjobb 32 között esett ki.

 

16:50

Döntetlen a Magyarország-Görögország

6tgRoNPP3Ynl12Wdms8:8 lett a Magyarország Görögország vízilabda mérkőzés.
16:14

Továbjutott 90 kg cselgáncsban Tóth Krisztián!!

Tóth Krisztián tovább jutott a kenyai ellen a nyolcaddöntőbe!!
17:12 órakor játszik a továbbjutásért a kínai Xunzhauo.
10696415_10152804667378536_1552414489293575160_n
16:03

90 kg cselgáncs

Tóth Krisztián férfi 90 kg cselgáncsban a kenyai Kiplangat Sang ellen lépett a szőnyegre.
15:52

Magyarország-Görögország vízilabda mérkőzés

Véget ért a második negyed eddig 3-2 Magyarország javára.
Most félidő van.
15:40

Nyolcaddöntős Mohamed Aida!

Mohamed Aida tovább jutott a Kolumbiai Van Erven Gracia ellen 15-12-es arányban egyéni női párbaj tőrben.
Másik magyar lányunk Knapek Edina 15-9-re kapott ki a Kínai Liu Yongshi ellen.

images

14:00

További magyar eredmények rióból

stock-photo-budapest-hungary-march-olympic-rings-near-the-hungarian-parliament-on-march-in-293433236Asztalitenisz

Férfi, egyes
Pattantyús Ádám 33.hely

Női, egyes
Póta Georgina 17.hely
Lovas Petra 33.hely

Cselgáncs

Férfi,könnyűsúly
Ungvári Miklós 7.helyezés

Férfi,váltósúly
Csoknyai László 17.hely

Női, légsúlyú
Csernoviszki Éva 7.hely

Női, könnyűsúlyú
Karakas Hedvig 7.hely

Ökölvívás

Férfi
Bacskai Balázs 17.hely

Sportlövészet

Férfi, légpuska
Sidi Péter 5.hely

Tenisz

Női, egyes
Babos Tímea 33.hely

Női, páros
Babos TímeaJani Réka Luca 17.hely

Úszás

Férfi, 200 m pillangó
Cseh László 7.hely

Női, 400 m gyors
Kapás Boglárka 4.hely

Vívás

Férfi, párbajtőr egyéni
Boczkó Gábor 9.hely
Rédli András 17.hely

Női, kard egyéni
Márton Anna 9.hely

 

12:00

5.nap magyar érdekeltségű eseményei

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 6. A négy évvel ezelõtt londoni bajnok kardozó, Szilágyi Áron viszi a 160 tagú magyar csapat zászlaját a XXXI. nyári olimpiai játékok megnyitóünnepségén a Rio de Janeiró-i Maracana Stadionban 2016. augusztus 5-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

SPORTLÖVÉSZET
14:00–17:30: férfi sportpisztoly, 50 m (Tátrai Miklós)

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi 90 kg (Tóth Krisztián)

VÍZILABDA
15:20: férfi csoportmérkőzés, Görögország–Magyarország

ÚSZÁS
18:23: férfi 200 m hát, előfutamok (Földházi Dávid, Telegdy Ádám)
18:50: női 200 m mell, előfutamok (Sebestyén Dalma, Sztankovics Anna)
19:12: férfi 200 m vegyes, előfutamok (Verrasztó Dávid)
19:34: női 4×200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária)– futamok

VÍVÁS

15:00 Női, tőr egyéni (Knapek Edina,Mohamed Aida)
18:45 Férfi, kard egyéni(Decsi Tamás, Szilágyi Áron)

5.nap

11:55

4 nap alatt Magyarországnak 4 arany, 1 ezüst, 1 bronz született.

Magyarország jelenleg a 3.helyet foglalja el az Olimpiai éremtáblázatban.

Három arany érmet Hosszú Katinka szerzett 100 m női háton, 400 m női egyéni vegyes és 200 m női egyéni vegyesbe.
Egy arany érmet hozott haza Szász Emese női párbajtőr egyéniben.
Imre Géza férfi egyéni vívásban szerzett ezüst érmet, és Kenderesi Tamás 200 m férfi pillangóban szerzett bronzérmet