Népi kultúra kis virágai Akasztón

-Hirdetés-

A tavalyi év sikerét is felülmúlta az április 8-án, szombati napon megrendezésre kerülő II. Iringó Népdaléneklési Verseny. 21 tehetséges akasztói gyermek állt színpadra népdalcsokrot énekelni.A rendezvény műsorvezetője és ötletgazdája Csehi Zoltánné a művelődési ház igazgatónője.

A kis versenyzőket Némethné Nagy Nóra Jegyző asszony köszöntötte.

Zsűri tagjai:
Gulyás Antalné Pedagógus, Művészeti terapeuta
Pivarcsi Csaba Csengődi Művelődési Ház vezetője
Nagy Máté /zsűri elnöke/ Solti Vécsey Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola zenetanára
Gallina Zsolt Solti Vécsey Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola zenetanára Tóth Attila Csengődi Dankó Kórus vezetője

A műsort a csengődi gyermek Bokréta Néptáncegyüttes színesítette, melynek vezetője: Turú Gyuláné Iluska. Minden induló versenyző, egy szabadon választott népdalcsokrot énekelt, ami három dalból állt.
Kategóriák:
I. kategória- óvodások, 1. osztályosok
II. kategória – 2.-3.-4. osztályosok


Versenyzők:
I. kategória
1. Turú Tímea óvodás
2. Vámos -Farkas Bendegúz óvodás
3. Oroszi -Vékony Janka 1. oszt.
4. Ujvári Anna 1. oszt.
5. Horváth Bence 1. oszt.
6. Beszedics Petra 1. oszt.
7. Pecznyik Péter 1. oszt.
8. Suhajda Gitta 1. oszt.
II. kategória:
1. Varga Petra 2. oszt.
2. Odrobina Gréta 2. oszt.
3. Lázár Márkó 2. oszt.
4. Ujvári Zsanett 2. oszt.
5. Frei Laura 2. oszt.
6. Tóth Boglárka 2. oszt.
7. Juhász Lili 2. oszt.
8. Nemcsényi Bianka 3.oszt.
9. Skuta Szabolcs 3. oszt.
10. Bakonya Amanda 3.oszt
11. Németh Doroti 4. oszt.
12. Kovács Laura 4. oszt.
13. Oravecz Éva 4. oszt.

A versenyzőket Nagy Máté zsűri elnök, a Solti Vécsey Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola zenetanára értékelte pár mondatban. A díjazottakon kívül természetesen minden induló versenyző jutalomban részesült, Endrődiné Sámel Zsuzsa kézműves ajándéktárgyát és emléklapot kaptak a gyerekek.

DÍJAZOTTAK:
Díjátadók: Gulyás Antalné zsűri tagja és Nagy Máté zsűri elnöke
I. kategória
I. Pecznyik Péter
II. Horváth Bence
III. Oroszi-Vékony Janka
II. kategória I. Németh Doroti
II. Tóth Boglárka
III. Frei Laura


Különdíjasok: Turú Tímea, Vámos-Farkas Bendegúz, Ujvári Anna, Varga Petra, Skuta Szabolcs

Csehi Zoltánné