Akik nyolc évvel ezelőtt szüleik, óvó nénijük kezét szorongatták a számukra első iskolai évnyitón, mára már életük egy fontos szakaszának lezárásához érkeztek.

-Hirdetés-

2019. június 14-én eljött az a nap, amikor elköszöntek a II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda nyolcadikos gyerekei az általános iskolától, társaiktól, nevelőiktől és elballagtak.

A Sportcsarnok virágdíszben fogadta a nap ünnepeltjeit. Megteltek a lelátók a megilletődött szülőkkel, kísérőkkel. Németh Anna összekötő szövegével megható ünnepség keretében köszöntek el a ballagók, a még maradók nevében hetedikes diáktársak, az iskola igazgatója Berger József, Tápai Péter atya, lelki vezető. A kísérő zene, az elhangzó versek még fokozták az ünnepélyességet.

Felemelő percek voltak, amikor az iskola zászlaját a nyolcadikosok átadták az őket követő hetedikeseknek.
A ballagó három osztály névsorát a társaikat képviselő tanulók sorolták fel.
Németh Anna a számtalan üdvözlő távirat küldőinek nevét olvasta fel. Ezután a kiemelkedő teljesítményt nyújtó gyerekek díjazása következett.

 • A nyolc éven át kitűnő tanulóknak a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye képviseletében Tápai Péter atya, az iskola lelki vezetője adta át az emlékplakettet, majd Berger József igazgató úr az emléklapot. Akik kapták: Stenczel László 8.a, Suhajda Sarolt 8.a.
 • Az iskola vezetőségétől Nevelőtestületi Díjat vehetett át tanulmányi munkájáért és az iskola hírnevének öregbítéséért: Stenczel László 8.a osztályos tanuló.
 • Több éven át kitartó közösségi munkájukért és iskolai valamint városi műsorokban nyújtott közreműködésükért emlékplakettben részesültek: Mucsi Anita és Szabó Luca 8.a osztályos tanulók.
 • A XXIX. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny Országos fordulóján Stenczel László 8.a osztályos tanuló 19. helyen végzett 1188 tanulót maga mögé utasítva, ezzel öregbítve iskolánk hírnevét. Kimagasló eredményéért könyvjutalomban és oklevélben részesült.
 • Angol nyelvből 8 éven át nyújtott kiemelkedő tanulmányi eredményükért Berger József igazgató úrtól könyvjutalmat vehettek át: Lakatos Réka, Suhajda Sarolt Anna, Nagy Laura 8.a osztályos tanulók.
 • A 2018/2019-es tanévben kitartó, sikeres versenyeken való részvételért szintén könyvjutalomban részesültek: Kántor Aletta, Kocsi Kitti, Pintér Máté, Polyák Zsanett, Sendula Rebeka, Tamás Gábor, Villányi Viktória 8.b osztályos tanulók.
 • Német nemzetiségi nyelvből 8 éven át nyújtott jeles tanulmányi eredményéért és a záróvizsgán nyújtott kiemelkedő eredményéért jutalomban részesült 3 tanuló: Mucsi Anita, Stenczel László, Szabó Luca.

A záróvizsgán nyújtott kimagasló eredményéért Cseh Karina vehetett át jutalmat.

A díjakat a Keceli Német Nemzetiségi Önkormányzat nevében Hatvani Gáborné adta át.

 • A Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnökétől, Györgye Zalántól vehettek át díjat a következő tanulók: Jakab Adrienn, Kolompár Leona, Tamás Evelin, Tamás Gábor 8.b, Kolompár Anasztázia 8.c osztályos tanulók.
 • Kiemelkedő rajzteljesítményükért könyvjutalmat vehettek át Palástiné Haszilló Enikő tanárnőtől: Városi Abigél 8.a, Farkas Vanessza Viktória és Kocsi Kitti 8.b osztályos tanulók.
 • Nyolc éven át hittan tantárgyból nyújtott kitűnő teljesítményükért könyvjutalomban részesültek: Városi Abigél, Szabó Dávid 8.a, Giliczó Benjámin 8.b osztályos tanulók. Deregi Zoltán 8.c osztályos tanuló kitartó munkájáért részesült jutalomban.

A jutalmakat átadta Rémán Dániel, a Pünkösdi Egyház Keceli Gyülekezetének lelkipásztora.

 • 8 éven át tartó kiemelkedő és kitartó sportteljesítményükért díjat kaptak a következő tanulók:

Futball: Csík Roland, Fejes Zénó, Giliczó Benjámin Tibor, Sebestyén László, Tamás Gábor 8.b, valamint Kállai István 8.c. Tamás Gábor szerezte idén a legtöbb gólt is csapatának. A díjat átadta: Herczeg Róbert edző.

Kézilabda: Farkas Balázs 8.a. A díjat átadja a Kézilabda Club elnöke nevében Berger József.

Kosárlabda: Suhajda Sarolt Anna, Lakatos Réka és Scharer Dorka a versenyeken elért eredményeiért az Egyesülettől már átvehette jutalmát.

Darts: Emléklapot vehetett át Deregi Zoltán 8.c osztályos tanuló szorgalmas és lelkiismeretes munkájáért. Az emléklapot az edző, Antóni Csaba nevében átadta Berger József.

Sakk: Csizovszki Enikő, Stenczel László a Megyei Diákolimpián elért eredményéért vehetett át könyvjutalmat.

 • Iskolánk igazgatója Berger József és Mucsiné Pálinkás Anita, a szülői munkaközösség elnöke megköszönte az SZMK-s szülőknek nyolc évi lelkiismeretes, önzetlen, áldozatos munkáját.

Mészárosné Németh Mária, Fejesné Pálinkás Petra, Kocsiné Miklai Mónika, Kriskóné Stenczel Klára, Deregi Zoltánné, Mucsiné Pálinkás Anita vehette át a köszönet virágát.

A Szózat elhangzása után a nyolcadikos tanulók ünnepélyes kivonulása következett, miután a családtagok, rokonok, gratulálók körbe vehették saját ünnepeltjüket.

Varga Eszter