Az NB II-ben szereplő Kiskőrösi KSK férfi kézilabda csapata az őszi szezon utolsó fordulójában hazai közönség előtt játszott. A fiúk szerettek volna jó eredményt elérni és győzelemmel zárni az idei évet.

Ezen a játéknapon a kiskőrösiek a Sport36-Komló U23-as gárdája ellen 26-25-re nyertek (12-12) a következő játékoskerettel: Csernék (k), Kű (k), Bezsenyi Á., Wágner, Vass 2, Rohoska 1, Szentgyörgyi J. 7, Thiesz 2, Barna 2, Harangozó 8, Vezsenyi, Hunyadi 1, Szentgyörgyi S., Ruskó B 2, Polereczki 1, Gucsi. Edző Horváth András. A mérkőzésről tudni kell, hogy két középcsapat találkozott egymással ezen a napon. A fiatal játékosokból álló vendégek lendületesen játszottak. Az első félidőben a kiegyenlített küzdelemben volt a pályán és a kiskőrösiek Szentgyörgyi József időn túli szabaddobásából szerzett találattal döntetlenre hozták az első fél órát. A szünet után a 10. percet követően a mérkőzés végeredményét befolyásoló események történtek. Az eredményjelző táblán 18-19-es állást követően a versenybíró jelzésére a kezelők visszavontak egy gólt és 17-19-re módosították az eredményt. Mint később kiderült a 17-es számmal játszó kiskőrösi Ruskó Balázs találatát nem könyvelték le a jegyzőkönyvbe. A hibát a hazai csapatvezető Harangozó Péter is jelezte a versenybírónak, de nem történt korrigálás… A mérkőzés ezek után folytatódott felfokozott hangulatban, amikor a vendégek már 5 gólos előnyre is szert tettek (17-22). A hazaiak a mérkőzés ezen szakaszában sok helyzetet kihagytak és védekezésben is követtek el hibákat. A találkozó hajrájában felálltak a kiskőrösiek a vesztett helyzetből és 22-25 után három gólt szerezve kiegyenlítettek 25-25-re. Az eredményjelző táblán 25-25 szerepelt, de a 10. perc körül történteket a hazai csapat kérésére a versenybíró a Kiskőrös TV kameráján visszanézte. Ekkor elismerte az adminisztrációs hibát Korponai Mihály versenybíró, mely a mérkőzés jegyzőkönyvének kiegészítéseként is hitelesítve lett a két játékvezető, valamint a versenybíró által. A pályán szerzett találatok alapján tehát a kiskőrösiek nyerték meg a mérkőzést 26-25-re, de az ügy most a bajnokságot rendező kézilabda szövetség tárgyalóasztalánál van…