Gmoser András önkormányzati képviselő-jelölt születése óta Kiskőrösön él, aki családjával elkötelezettséggel és szeretettel dolgozik városunkért.

Gmoser András, a 4. számú választókerület képviselő-jelöltje
-Hirdetés-

Az áprilisi szokásos Batthány óvodai, majd az Erdőtelki óvodai fórumok után május elején rendhagyó lakossági fórumot szervezett az ökördi lakosok részére is, segítve ezzel az ott élőket, hogy helyben mondhassák el problémáikat, kéréseiket. A megbeszélésen részt vett Domonyi László polgármester úr, illetőleg Martin Ferenc a Polgármesteri Hivatal városüzemeltetési referense is.

Mint mesélte, a lakosok számos kérdésben kérték az önkormányzat segítségét:

 • játszótér építése,
 • buszváró épület javítása,
 • ökördi kövesút javítása,
 • az út menti közlekedést zavaró gallyak levágása,
 • Kiskőrös-Ökördi helységtábla kihelyezése a régi eltűnt tábla helyére,
 • mindkét forgalmas dűlőút folyamatos gréderezése, műúthoz való csatlakozás kiépítése,
 • Kiskőrösi újság minden ingatlanhoz való eljuttatása,
 • gáz fővezeték kiépítése,
 • tanítási szünetekben is járjon ki a helyi busz naponta kétszer, mivel az idősek nem tudnak közlekedni és az alapvető bevásárlásokat, ügyintézéseket elvégezni. Orvos, gyógyszer, stb.
 • postás csak a kövesút mellett élőknek adhatja át pl. az ajánlott levelet, akik a földes út mentén laknak azoknak be kell menniük a postára, pedig ökördi egybefüggő lakóövezet, a házak egymás mellett vannak.

Elmondása szerint Ökördin hozzávetőlegesen 150 ember él, melyből 15-20 gyermek. A felsorolt témák mindegyike kétségtelenül fontos mindannyiuk számára, ezért az önkormányzat lehetőségeihez mérten igyekszik segíteni és a felmerülő feladatokat elvégezni.

A játszótér elkészítését egy lakossági hozzájárulás is segíti

A biztonságos elkerített játszótér elkészítését egy lakossági hozzájárulás is segíti, mivel Pappné Tóth Ildikó, helyi lakos az ökördi kanyarban lévő földterületét ajánlotta fel erre a nemes célra. Az önkormányzat természetesen élni kíván a lehetőséggel, így várhatóan az ősz folyamán el is kezdődik a jelenleg fákkal-bokrokkal benőtt egyenetlen terület rendbehozatala, mely munkát most is, mint mindig a KőrösKom Kft. munkatársai fogják elvégezni. A lakosok kérése, mivel a terület nagysága lehetővé teszi, legyen kispályás focipálya és játszótér is, illetőleg gondolva a nyári nagy melegekre minél több fát hagyjanak meg a területrendezés során, hogy hűsítő árnyékot biztosítsanak majd. Az egyik legfontosabb szempont pedig az, hogy el legyen kerítve a terület, hogy a szülők biztonságban tudhassák gyermekeiket. A helységtábla hiánya miatt a kötelező 50 km/órás sebességkorlátozó hatás nem érvényesül, ezért sajnálatosan nagyon gyorsan közlekednek az erre járó autósok, de nagy a teherautó és kamionforgalom is, mivel több cég is van Ökördin. A biztonságos játszótér érthetően nagyon fontos igénye az itt élőknek.

Egyébként a gyorshajtás az Erdőtelki úton és Erdőtelek belterületen is folyamatos probléma. Szinte minden lakossági fórumon felmerül ez a kérdés is. A lakosok egy része szeretné, ha forgalomlassításként fekvőrendőrök, bukkanók lennének kihelyezve, vagy építve. Ezzel viszont nagyban megnehezítenék az arra közlekedők helyzetét, bosszúságot okozva, ezért dilemma előtt állnak azzal kapcsolatban, hogy mi lenne a legjobb megoldás mindenki számára.

Az ökördi kövesút az út menti terület rendben tartása, a fák, bokrok gallyazása és a helységtábla pótlása a Magyar Közút feladata. Tudomásom szerint már többször jeleztük a kéréseinket irányukban. Bízom benne, hogy lesz eredménye – tette hozzá Gmoser András képviselő.

Az új buszváró Ökördin

A régi buszváró elbontásra került, mivel az idők alatt nagyon tönkrement, ezért úgy döntöttek, hogy helyette egy teljesen új várót építenek, mely sikeresen el is készült. Az itt élők kérése, hogy amennyiben lehetséges legyen még jobban elfedve az oldala, hogy  hideg, szeles időben ne fázzanak a várakozók, emellett nagyobb védelmet is adjon számukra. Ezt a munkát még a hideg időszak beköszönte előtt igyekeznek elvégeztetni.

Gmoser András képviselő-jelöltként ismét a 4. számú választókerületben indul a helyi FIDESZ-KDNP támogatásával.

Az elmúlt 5 évben – mint választott képviselő – a Költségvetési Bizottság tagjaként segítette a képviselőtestület munkáját. Választókörzete két választókörből áll, így a Dózsa György út és az Erdőtelki út környékén élők a Kiskőrösi EGYMI-ben szavazhatnak, míg a hobbikon, Erdőtelken, Ökördin és a külterületi részeken élők az Erdőtelki Óvodában voksolhatnak.

Úgy gondolom, hogy büszkék lehetünk mindannyian városunk és körzetünk fejlődésére, elért eredményeire. Ez elsősorban a lakosaink, vállalkozásaink dolgos, szorgalmas munkájának köszönhető, ami biztos alapot ad nekünk a tervezéshez és építkezéshez. Sikeres kiskőrösi vállalkozásinknak köszönhetően, évről-évre kiemelkedő adóbevételeink vannak, mely minden fejlesztés alapja, hiszen a pályázatok világát éljük, melyekhez szinte minden esetben szükséges önerőt hozzátennünk – nyilatkozta. 

A teljesség igénye nélkül felsorolnék néhány, az utóbbi években megvalósult körzetünket érintő projektet:

 • Kiskőrös – Erdőtelek kerékpárút
 • Kiskőrös – Akasztó kerékpárút
 • Erdőtelki úton, fürdő mellett térkövezett kerékpárút, járdaépítés
 • Fürdő folyamatos fejlesztése, új termálkút fúrása, napelemes rendszer építése
 • Katolikus temető előtti tér rendbetétele, térköves parkolók kialakítása
 • Kiskőrösi Taiji Egyesülettel karöltve a szabadidőpark mögötti terület rendezése
 • Krimpen Park kialakítása, új játszótérrel, faültetéssel
 • Szendrey Júlia utcában járdaépítés, közvilágítással ellátott gyalogátkelő hely létesítése a Dózsa György út ezen részén
 • Szennyvízhálózat kiépítése Erdőtelken
 • Diófa utcában csapadékvíz elvezető rendszer építése
 • Hobbikban, Erdőtelken több utcában zúzott kő útalap készült murvás borítással
 • Lakossággal együttműködve erdőtelki közműfejlesztések: ivóvíz gerincvezetékek építése, áramhálózat fejlesztés, gázvezetékek, gázcsonkok kiépítése
 • Ökördi buszváró felújítása, ivóvíz gerincvezeték építése
 • Erdőtelki Óvoda folyamatos fejlesztése, a szülőkkel együttműködve; sikeres bálak szervezése, új kültéri játékok vásárlása
 • Ültess Fát Mozgalom Egyesület tagjainak köszönhetően Kiskőrös-Erdőtelek között faültetés, a kerékpárút mentén csodasövény ültetése
 • Battyány utca térköves járda építése
 • Battyány óvoda felújítása, stb…

Mindemellett sok megoldandó feladat és fejlesztésre váró terület van még, ezek közül néhányat kiemelnék:

 • Közvilágítás fejlesztése az Erdőtelki kerékpárút mentén, a hobbikban, Erdőtelken, Ökördin
 • Lakossági összefogással és terület felajánlással játszótér építése Ökördin
 • Külterületi utak folyamatos karbantartása, gréderezése, lehetőség szerint zúzott köves, murvás útalap készítése
 • Térköves és járólapos járdaépítések, felújítások, kapubeállók kialakítása a lakossággal együttműködve 
 • Csapadékvíz elvezető rendszer fejlesztése
 • Fürdő fejlesztése, bővítése
 • Lakossággal együttműködve út és közműfejlesztések Erdőtelken, Ökördin és a külterületi részeken.
Mindannyian szeretnénk, hogy még nagyobb ütemben haladjon a fejlődés, de azt gondolom, így sincs szégyenkezni valónk, hiszen a legnagyobb léptékben fejlődő települések közé tartozunk.

Fontosnak tartom kiemelni, hogy az itt élők aktív részesei legyenek a környezetük rendben tartásának, fejlesztésének, hiszen ez mindannyiunk érdeke. 

Elmondhatom, hogy egész életemben a családommal együtt a közösségért dolgoztam, kulturális tevékenységeinkkel igyekszünk örömet szerezni mindenkinek. Gondjaikkal, ötleteikkel bátran kereshetnek engem, mert számomra nagyon fontos, hogy a város ügye jól alakuljon, és elégedettek legyenek az itt élő emberek. Közéleti emberként mindig keresem a lehetőségeket, hogy Kiskőrös még szebb és élhetőbb legyen.

Kérem Önöket, hogy október 13-án szavazatukkal támogassák a FIDESZ képviselőjelöltjeit, Domonyi László polgármester urat, és a FIDESZ megyei listáját. Kérem éljenek választójogukkal és menjenek el szavazni!– mondta Gmoser András képviselő-jelölt. 

K.I.