Hivatalosan is lezárta a KEVI Középiskola az idei tanévet Június 23-án, ahol több díjat átadtak az iskola diákjainak. Ezeket az elismeréseket azok a diákok kapták, akik kiemelkedően teljesítettek a 2016/2017-es tanévben. Az elismeréseket Szentgyörgyiné Szlovák Mária az intézmény igazgatónője adta át.

-Hirdetés-

Versenyeredmények:

Nyíregyházán került megrendezésre a Szalay Sándor Fizika Emlékverseny, ahol a 9. A osztályos Rohoska Réka és Fodor Bálint I. helyezést ért el. A versenyre Döme Géza készítette fel a két tanulót.

A Megyei Matematikaverseny döntőjén 5. helyezett lett Fodor Bálint, akit szintén Döme Géza készített fel. 

Jaksa Dominika, Kalapos Anett, Ivanyos Dóra és Jarjabka Éva 11. A osztályos tanulóink az “1956-ra emlékezünk” levelezős csapatversenyen 3. helyezést értek el. Tőlük mindössze fél ponttal maradt le ezen az országosan meghirdetett megmérettetésen a A osztályos Fodor Bálint és Breznyán Gergő. A csapatversenyre Fodor Tamás készítette fel a tanulókat.

Az iskola diákjainak sikerei a megyei diákolimpián, ahol közül többen is éremmel tértek haza a kecskeméti uszodából. V. korcsoport 100 méter férfi mellúszás: Podobni Péter ; IV. korcsoport 100 méter férfi mellúszásban 1. helyezett: Fődi János. Teljesítményükért igazgatói dicséretben részesültek.

Ungvári Brigitta 11.A osztályos tanuló, aki német és magyar nyelvből is bekerült az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe, s ott magyarból a 18., németből pedig a 37. helyen végzett. Felkészítő tanárai Kaposvári Éva, Kincses Mihályné voltak. Mindkét oklevelét dr. Palkovics László, oktatásért felelős államtitkár írta alá!

Február 15-én került megrendezésre az „Értékőrzők Bács-Kiskunban” megyei döntője a Lakiteleki Népfőiskolán, ahol iskolánk 10.A osztályos csapata (Bognár Balázs, Kaposvári Vajk, Mészáros Dávid, Mizsei András; felkészítő tanár: Horváth János) harmadik, 11.D-s csapata (Herczeg Teréz, Verba Hanna, Pap Gergő, Tóth Marcell; felkészítő tanár: Fodor Tamás) pedig negyedik helyezést ért el. A tanulók osztályfőnöki dicséretben részesültek.

Nemes Dóra 8.A osztályos a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny megyei fordulóján 2. helyezést ért el. Ugyanitt korosztályában szintén második helyen végzett Rohoska Réka 9.A osztályos tanuló, ő azonban eddig elért pontjaival bekerült az országos döntőbe is, s ott az előkelő 9. helyen végzett. A versenyekre felkészítette őket Horváth Kinga.

Fodor Bálint 9.A osztályos tanuló (felkészítő tanára: Furák Attila) az Ábrahám Örzse angol nyelvi versenyen országos második helyezést ért el.

Március 17-én, Bonyhádon került sor egy országos történelemverseny döntőjére, ahol a Honti Emese, Lakatos Tünde és Nemes Dóra alkotta csapat (8.A osztályosok, felkészítő tanáruk: Fodor Tamás) 5. helyezést ért el.

Kutyifa Ákos 11.A osztályos tanuló a megyei Koháry történelemversenyen a 15. helyen végzett (felkészítő tanár: Fodor Tamás).

Nagy Attila Szavalóverseny országos fordulóján Szappanos Tamás 9.C osztályos tanuló ötödik helyezést ért el (felkészítő tanára: Maczelka Mária).

Kvacska Rebeka 8.A osztályos tanuló a London Bridge angolverseny országos döntőjébe jutott (felkészítő tanára: Maczelka Mária) és Fodor Bálint 9.A osztályos tanuló már sokszor öregbítette az iskola hírnevét versenyeredményeivel. Egyik legfrissebb sikere: az országos Sziporka Egyenletmegoldó Matematikaversenyen 4. helyezést ért el (felkészítő tanára: Döme Géza).

Brecska Laura 8. A osztályos tanuló a megyei “Bendegúz” tanulmányi versenyen a következő helyezéseket érte el: nyelvtanból ötödik, angol nyelvből kilencedik (felkészítő tanárai: Horváth Kinga, Kissné Zsikla Edit).

Országos evangélikus rajzpályázaton A osztályos Vincze Dorka 3., a 9.C osztályos Cseh-Szakál Ivett kategóriájában 2., és a 9.A osztályos Breznyán Gergő kategóriájában 1. helyezést ért el (felkészítő tanárok Imre-Szilágyi Katalin, Furák Attila).

Fodor Bálint 9.A osztályos tanuló, aki a Hatvani István Fizikaverseny országos döntőjében a 6., illetve osztálytársa, Nagy Nóra, aki a 9. helyen végzett (felkészítő tanáruk: Döme Géza).

Kissné Zsikla Edit tanárnő és 8.A osztályos gimnazista tanítványai május 25-én Kecskeméten rendezett megyei Litteratum angol nyelvi verseny döntőjén a következő helyezéseket érték el: Csővári Bence 8.Brecska Laura 9.Bokros Kata 11., Csík Réka 12., Markó Nikolett 13. és Kovács Enikő 14.

Továbbá kimagasló tanulmányi eredményükért jutalomban részesültek az alábbi tanulók:

Aszódi Zsombor 7.A
Fődi János 7.A
Viczián Norbert 7.A
Breznyán Gitta 8.A
Honti Emese 8.A
Kovács Enikő 8.A
Kvacska Rebeka 8.A
Lakatos Tünde Piroska 8.A
Nemes Dóra 8.A
Szabó Ábel 8.A
Breznyán Gergő András 9.A
Nagy Nóra 9.A
Rohoska Réka 9.A
Szentgyörgyi Ábel 9.A
Varnyú Gabriella 9.A
Hubert Emese Kata 9.D
Podobni Péter 10.A
Vizi Zsombor Zoárd 10.A
Anka Mirjam 10.D
Hadfi Rebeka 10.E
Jarjabka Éva Erzsébet 11.A
Judák Jusztina 11.A
Kiss Adrián 11.A
Bolemányi István 11.C
Csvila Péter 11.D
Örmény Petra 11.D
Haskó Adrián 10.A
Maska Mirella 10.A
Mészáros Dávid 10.A
Eszenyi Noémi 10.D
Turú Tamás 7.A
Báldi Bernadett 8.A
Szabó Jázmin 8.A
Aszódi Anett 9.A
Fodor Bálint 9.A
Pap Kinga 9.A
Cseh-Szakál Csilla 9.C
Beszedics Beatrix 11.C
Megyeri Márk 11.D
Csirke Kíra Szilvia 11.A
Kaposvári Noel Keve 11.A
Szenohradszki Emma 11.A

 

„Év osztálya”

  1. helyezés: 8.A osztály (osztályfőnök: Baranyi Lászlóné)
  2. helyezés: 9.A osztály (osztályfőnök: Döme Géza)
  3. helyezés: 11.D osztály (osztályfőnök: Szabó Gabriella)