Megtartották Tanévzáró istentiszteletüket a KEVI Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola tanulói 2019. június 19-én az Evangélikus Templomban.

-Hirdetés-

Pethő-Szűcs Mária iskolalelkész köszöntötte a VAKÁCIÓba lépő gyerekeket a következő gondolatokkal:
„Mindennek megvan a maga ideje, ahogy a prédikátor is mondja. Megvan az ideje a tanulásnak, a munkának, a rendszeres reggeleknek és estéknek, a feszes menetrendnek, hiszen akár kicsik vagyunk akár nagyok, mindig tapasztaltuk. Megvan az az időszaka is életünknek, amikor pihenünk, amikor kicsit mást csinálunk, amikor eltűnődünk… kellenek ezek is, még mielőtt teljesen megfáradnánk.
Adja Isten, hogy ezen az istentiszteleten együtt utoljára teljes szívvel tudjunk énekelni Istennek, megköszönve mindazt a jót, amit ebben az évben kaptunk – amit talán természetesnek vettünk – és hálával a szívünkben tudjunk nekivágni az előttünk álló szünidőnek.”

Zenei szolgálat közben az iskola tanulói

Az iskolalelkész beszélt még a megbocsátás fontosságáról, Isten szeretetéről, gondoskodásáról és megkérte a jelenlévőket, hogy igehirdetés előtt köszöntsék egymást a békesség nevében – természetesen mindenki odafordult a körülötte ülőhöz és örömmel kívánt békét.

“Legyen békesség a szívedben” – így köszöntötték egymást kicsik és nagyok

Az igehirdetésben a pusztai vándorlás példáját felhozva mutatta be, hogy a testi épségünk mellett a lelki épségünkre, a barátaink lelki épségére, a feltöltődésre is fontos időt kell szánnunk. Tegyünk így a nyári szünetben is! Néha csak legyünk csendben és várjunk az Úrra!

A vidám éneklés is az istentisztelet része volt

Az istentiszteletet követően Grausza Jánosné tagintézmény-vezető köszöntötte a megjelenteket és mindenki nevében elbúcsúzott három nyugdíjba vonuló dolgozótól, akiket pár szóban méltatott:

Találkozás és búcsúzás
az élet annyi csak,
Valaki jön, valaki megy,
S az emlék megmarad.
(
Leonard Da Ung)

Brányáné Hegedűs Margit (Gitta néni)
2007-ben került intézményünkhöz, napközis nevelőként dolgozott hosszú éveken keresztül, munkaközösség vezető volt. Rendkívül kreatív, pontos, precíz, pedáns, következetes. Mindig azon ötletelt, hogy minél több ismerettel, minél több élménnyel engedje haza a gyerekeket a napköziből.  

Brányáné Hegedűs Margit (Gitta néni)

Szabó Anna (Ancsa néni)
1984 óta dolgozója iskolánknak. Kezdetben takarító volt, vezette és működtette a büfét. 2007-ben munkakört váltott és a konyhára került dolgozni. Hosszú éveken keresztül irányította a konyhát precízen, pontosan, nagy odafigyeléssel, követve a változó szabályokat. Mindig számítani lehetett a segítségére, jókedvűen dolgozott, mindenkihez volt egy kedves, akár vicces szava.

Szabó Anna, mindenki Ancsa nénije

Szabó Józsefné (Erzsike néni)
1988-ban lett iskolánk dolgozója. 10 év után úgy döntött, hogy máshol vállal munkát, majd 2012-ben újra visszatért intézményünkhöz. Munkáját precízen, pontosan végezte, nagyon jó kapcsolata volt a pedagógusokkal, a szülőkkel, a gyerekekkel.

Szabó Józsefné (Erzsike néni)

A búcsúzást követően eljött a diákok pillanata. Grausza Jánosné átadta a díjazottak számára az elismerő okleveleket és a jutalom könyveket.

Német szövegértési versenyen elért eredményükért:  
Simon Jázmin 4.c
Szentgyörgyi Márk 4.c
Vikor Benedek 4.b
Kovács Gábor Csanád 4.b
Kupsza Alíz 4.b
László Zsolt István 4.b
Országos Evangélikus Történelemversenyen elért eredményükért:
Boros Júlia 7.a
Markó Levente 7.a
Weiszhaupt Lili 7.a
Természettudományos versenyeken elért eredményükért:
Aszódi Tamás 7.a
Simonyi Zsigmond Helyesírási versenyen elért eredményért:
Harsányi Rozina Anna 5.a
Zrínyi Ilona Matematika verseny, matematikai alapműveleti versenyen elért eredményért:
Simon Jázmin 4.c
Mesemondó versenyen elért eredményért:
Katona Imre 4.c
Sportversenyeken elért eredményükért:
Belán Gergő 8.a
Szikszai Soma 8.a
Pszota Réka 8.a
Gémesi Piroska Zsuzsanna 7.c
Simon Kornél 6.c
Bolemányi Lídia 7.b
Opauszki Martin 4.b
Nemzetiségi Önkormányzat könyvjutalmát vehették át:
Bárány Ákos 4.c
Csányi Csongor 4.b
Danis Levente 4.b
Hubina Bálint 4.b
Kovács Gábor Csanád 4.b
Kupsza Alíz 4.b
László Zsolt 4.b
Mészáros Katica 4.c
Mig Zétény 4.b
Rausch Ádám 4.b
Simon Jázmin 4.c
Torgyik Mihály 4.b
Turán Noémi 4.c
Vikor Benedek 4.b
Kézilabda:
Szabó Attila Patrik 5.c
Gombár Gergely 5.a
Dicsa Márk 5.a
Döme Csanád 5.b
Megyeri Ádám 5.a
Nagy András 6.b
Grausza Ádám 5.a
Ribárszki Tamás 6.b
Volák Vencel 6.b
Rohoska Isván 5.a
Kornóczi Máté 5.a
Fazekas Ákos 5.a
Viczián Tamás 6.b
Harangozó Andor 5.a
Leány foci:
Herceg Dorina 7.b
Herceg Vanessza 6.c
Somlyai Petra 6.c
Bránya Zita 8.c
Bús Petra 8.a
Vikor Jázmin 6.c
Gémesi Piroska 7.c
Takáts Renáta 8.a
Pótlólag kitűnő tanulmányi eredményéért:
Lehoczki Dominik 8.b
Farkas Kinga Alexandra 8.b

Minden kedves tanulónak kellemes, élménydús egyben pihenős, láblógatós, könnyesre nevetős, szabadban mezítláb futkározós, csobbanós nyarat kívánunk!

“Láttam a napot, súgta a szélnek:
Várnak a tavak, csónakok, stégek.
És tényleg a táblán virul egy szó,
Csupaszín betűkkel: VAKÁCIÓ!”

Kincses Szilvi

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (110 db kép)