Akasztó nyerte a Tasnádi Miklós Emléktornát

Soltvadkerten Február 11-én került megrendezésre a városi sportcsarnokban a IV. Idős és Ifjú Tasnádi Miklós emléktorna 2006 után születettek részére.

Eredmények és díjazottak:

A és B csoportban kezdődtek a mérkőzések reggel 9 órakor. Az ünnepélyes megnyitót Csesznegi Lajos a Soltvadkerti Foci-Suli Sportegyesület elnöke tartotta aki idős és ifjú Tasnádi Miklós életútjáról beszélt, amelyben méltatta a labdarúgás iránti szeretetüket és elhivatottságukat.

A beszédet követően egy perces néma csenddel emlékeztek a jelenlévők a veronai buszbaleset áldozataira.

A tornán idős Tasnádiné Erzsike és ifjú Tasnádi Manya is tiszteletét tette.

Két csoportban kezdődtek meg a 15 perces mérkőzések.

Izsák

A csoportmérkőzések befejeztével a helyosztók kerültek lebonyolításra amely a követkőképpen alakult:

7.-8. helyért: Solt – Kecskeméti KLC KTE 0-2

5.-6. helyért: Kiskőrös LC- Izsák 0-0, büntetőkkel Kiskőrös lett az 5. helyezett.

3.- 4 helyért: Kecskemét UFC – Soltvadkert Foci-Suli 2-1, a győztes találat 1 másodperccel a vége előtt született.

DÖNTŐ:

1-2. helyért: Akasztó- Szilády RFC 2-0

Különdíjazottak:

A hagyományokhoz híven nem személyeket díjazott a szervező bizottság, hanem csapatokat!

A legjobb támadójátékot játszó csapat: Kecskemét UFC

A legjobb védekező játékot játszó csapat: Szilády RFC

A leglátványosabb játékot játszó csapat: Akasztó

A legsportszerűbb csapat: Soltvadkert Foci-Suli Sportegyesület

Külön kiemelték Rácz László szegedi játékvezető részvételét, aki a versenyt egyedül, kitűnően levezette.

A csapatok edzői a Galambos Borászat jóvoltából rose és fehérbort kaptak ajándékba. Az érmeket, kupákat és az okleveleket Tasnádi Gábor, ifjú Tasnádiné és Csesznegi Lajos adta át a nyerteseknek.

A torna zárást a Foci-Suli szakmai igazgatója Hímer István tartotta, aki megköszönte a részvételt a csapoknak és az őket elkísérő szülőknek és szurkolóknak. Elmondta, hogy egy újabb színvonalas tornát sikerült rendeznie a Soltvadkerti Foci-Suli Sportegyesületének, ami szerencsére sérülésmentesen zajlott le! Jó iramú, parázs hangulatú mérkőzések voltak, mind a játéktéren és a nézőtéren.

Szöveg: Soltvadkerti Foci-Suli Sportegyesület vezetősége