A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 3. fordulójában az Akasztó együttese hazai pályán fogadta a Lajosmizse gárdáját. A találkozó előtt mindkét csapat két vereséget szenvedett és most szerették volna megszerezni első pontjaikat.

A mérkőzés 2-2-es (0-2) döntetlennel zárult, melyen az akasztóiak a következő összeállításban léptek pályára: Németh – Bánszki, Tratter, Bereczki, Kerekes (Horváth Z.), Lázár Zs., Juhász T., Suhajda (Csordás), Fésüs (Schveitzer), Lázár K., Kósa. Edző: Szrenkó István. A mérkőzésen a hazaiak kezdtem támadóbban és a vendégek a kontratámadásokra rendezkedte be. A hazai taktikát felborította, hogy a vendégek egy védelmi hibát kihasználva már a 8. percben vezetést szereztek (0-1) és a 11. percben Lázár Kornél a kiállítás sorsára jutott könyöklésért. Emberhátrányban is többet támadott az Akasztó, de Kerekes a kapusra egyedül vezetve a labdát sem tudott a hálóba találni. Mindeközben a lajosmizsei kontratámadások állandó veszélyt jelentettek és egy újabb nagy védelmi hiba után a 41. percben már 0-2 volt az állás. Úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés és sokáig a második félidőben sem változott a játék képe. A fordulat akkor következett be, amikor a lajosmizseiek közül az 75. percben előbb Dóka, majd a 78. percben Palotait állította ki a játékvezető. Ezek után a találkozó hajrájára nagyot változott a játék képe és az akasztóiak mindent egy lapra feltéve támadtak az öltöző felőli kapra. A hazaiak részéről előbb a 85. percben Csordás szépített (1-2), majd Schveizter a 92. percben az egyenlítő találatot is megszerezte (2-2). A két csapat egy végletekig kiélezett csatában, izgalmas végjátékban játszott döntetlent egymással.