Szép számú szurkolótábor gyűlt össze a megyei I. osztályban szereplő Akasztó csapatának Harta elleni hazai mérkőzése alkalmából. A bajnokság 7. fordulójában lejátszott találkozó társági rangadónak is nevezhető, hiszen „ősi” riválisa egymásnak a két gárda.

A mérkőzést az akasztóiak nyerték meg nagy csatában 2-1-re (0-1): Németh Zs. – Bánszki, Bereczki, Megyes, Tratter (Csordás), Turancsik, Kerekes (Nagy A.), Juhász T., Kósa, Szabó Zs., Lázár Zs. Edző: Szrenkó István. Az első félidőben a hartaiak játszottak jobban és a találkozó 25. percében Kovács Zsolt révén meg is szerezték a vezetést (0-1). A vendégek a helyzetek alapján akár növelhették volna az előnyüket is a szünetig. A második félidőre megváltozott a játék képe és az akasztóiak támadtak többet. A veszélyes hazai támadások az 50. percben értek góllá, amikor Juhász Tamás talált a kapuba. Ezt követően a kemény belépőtől tarkított mérkőzés még paprikásabb hangulatban zajlott tovább. Nem kímélték egymást a játékosok és mindkét gárda győzelemre játszott. Változatos, izgalmas mérkőzés alakult ki, ahol mindkét kapu felváltva forgott veszélyben. Az „adok-kapok” két piros lapot is eredményezett. Előbb a hartai Varga Milán kapta meg második sárga lapját buktatásért a 70. percben, majd az akasztói Kósa Krisztián egy talpalást követően a második sárga lapját megkapva mehetett idő előtt az öltözőbe. A végjátékban az akasztóiak tudtak gólt lőni egy szép kontratámadás után, amikor a 85. percben Juhász Tamás bal oldali beadását Lázár Zsolt helyezte közelről a kapuba (2-1). A második félidei teljesítménye alapján az akasztóaik megérdemelten nyertek.