Pál apostol eme szavaival kezdte igehirdetését Mezei Ferenc atya azon a szentmisén, melyen október 22-én a jubiláló katolikus házaspárokat köszöntötték Bócsán. Szentbeszédében a házasfelek szívében jelenlévő szeretetről szólt, mely csodálatos műhelye az Úrnak: két ember közös célokért és közös boldogságért küzd — fogadalmukhoz híven egy életen át. A család egyben termőföld is: a belévetett mag és a fáradságos munka különböző gyümölcsöt hozhat.

-Hirdetés-

Az egyházközség az öt jubiláló házaspár részére gyertyával, virággal és emléklappal tette emlékezetesség az évfordulót Nyírő Ferenc madarasi plébános-vendéggel, Szloboda Zsolt kántorral, valamint az egyházközség világi munkatársaival együtt, élükön Paragi Anikóval.

És mi történt a templomból kijőve? Egyes párokat külön lakodalmas zenekarral vártak és innen indult a menet az ebédre. Éppen úgy, mint annak idején…

Az ünneplő párok:
65 év: Zsikla István és Móczár Katalin
55 év: Balogh Lajos és M. Kiss Mónika
50 év: Faragó János és Végh Irén
40 év: Lenthár Dezső és Törteli Mária
30 év: Szeg István és Zsámboki Erika

Káposzta Lajos

MEGOSZTÁS