A Kecel FC megyei I. osztályban szereplő labdarúgó csapata a bajnokság 26. fordulójában a sereghajtó Kunszállás gárdáját fogadta. A hazaiak számára a „kötelező győzelem” kategóriájába tartozó mérkőzésen megnyerése azért volt fontos, hogy versenyben maradjanak a bronzérem megszerzésért vívott küzdelemben.

A keceliek hozták a kötelezőt és 3-2-re (3-1) nyertek: Eifert – Horváth Á., Nagy G., Vata, Kerezsi, Nagy E., Fehér (Herczeg G.), Bajnok (Vágó), Sendula J., Herczeg P., Gazsi (Herczeg R.). Edző: Kis Péter. A találkozót a kunszállásiak kezdték jobban és több veszélyes támadás után a 9. percben megszerezték a vezetést (0-1). Kellett negyed óra a hazaiaknak mire belelendültek a játékba és fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerültek. A keceliek a 33. percben egyenlítettek egy szép támadás végén Kerezsi találatával. A 33. percben büntetőhöz jutott a keceli gárda kezezés miatt, amit Vata értékesített (2-1). A 43. percben Gazsi tört kapura, amikor büntetőterületen belül buktatták. Az újabb hazai tizenegyest Nagy Előd értékesítette magabiztosan (3-1). A szünet után több óriási gólhelyzetet is kihagyott a keceli csapat és akár 4-5 góllal is vezethetett volna. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és a kunszállásiak egy védelmi hibát kihasználva a 75. percben újabb gólt szereztek (3-2). A találkozó hajrájában is adódtak hazai gólszerzési lehetőségek, de újabb találatot nem sikerült már elérni. A mérkőzést sokkal magabiztosabban, nyugodtabban megnyerhette volna a keceli gárda, de a kihagyott sok helyzet miatt a végére még maradt izgalom, hogy meglegyen a győzelem.