A térség megyei III. osztályú labdarúgó bajnokságban szereplő együttesek is megkezdték a nyári felkészülésüket az új szezonra. A bajnoki nyitányra való ráhangolódás jegyében játszott egymással felkészülési mérkőzést a Kaskantyúi FSE és a Kiskőrös LC II. csapata.

A kiválóan előkészített kaskantyúi pályán került sor a találkozó lejátszására, amely alkalmával mindkét gárdában bemutatkozott több új játékos. A nyár folyamán a kaskantyúiak voltak nehezebb helyzetben, hiszen egy egész csapatra való játékos távozott az együttestől, amivel szemben a kiskőrösieket az állandóság jellemzi, hiszen a bajnokságot nyert csapat együtt marad, csupán egy évvel idősebbek lettek… Az első félidőben a szervezetten játszó kaskantyúiak egy védelmi hibát kihasználva szereztek vezetést Kovács Norbert találatával. Ebben a játékrészben a kiskőrösiek részéről Pecnyik Gábor lövése jelentette a legnagyobb veszélyt, ami után a labda a felső lécen csattant. A szünet után Sárközi Attila egyenlített (1-1), majd a hazaiak részéről ismét Kovács Norbert volt eredményes (2-1). A mérkőzés hajráját a kiskőrösiek bírták jobban és a kaskantyúiak védekezésben elkövetett hibái után előbb Polyák Gergely talált a kapuba (2-3), majd Dulai János gólja jelentette a kiskőrösiek 4-2 arányú győzelmét. A mérkőzés után a kaskantyúiak megvendégelték a kiskőrösieket egy vacsorával és jó hangulatban, baráti beszélgetéssel zárult az összecsapás.