A megyei I. osztályban szereplő Kecel KC férfi kézilabda csapata jól kezdte az idei szezont, hiszen a gárda két győzelmet aratott egymás után. A fiúk ezek után bizakodva várták a soron következő hazai találkozójukat.
Az együttes a 4. fordulóban a dobogós helyekért küzdő Bácsalmás PVSE gárdáját fogadta, akiktől 29-25 (12-12) arányú vereséget szenvedtek: Laki G. – Lavati 5, Laki G. 3, Csúzi, Herczeg 7, Liska, Fejes. Csere: Sajdik (k), ifj. Sajdik (k), Kertész 2, Pecnyik 3, Perjési 2, Almási 3, Földes, Béla. Edző: Lakatos Tibor. A találkozóra a vendégek három győzelemmel a hátuk mögött érkeztek. Meg kell említeni, hogy a bácsalmásiak keretét elsősorban szerb idegenlégiósok és csak néhány hazai játékos alkotja, ami mellett a keceliekkel szemben jelentős magasság és kilogrammban mérve több mázsás előnnyel rendelkeztek. A keceli csapat az első félidőben nagyszerűen játszott és gyorsabb játékosai révén több gólt is szerzett lerohanásból. A hazaiak meglepték játékukkal a bácsalmásiakat, akik ellen már 12-9-re is vezettek, de a félidő végére feljöttek a bácsalmásiak és 12-12-es döntetlennel zárult az első játékrész. A szünet után fokozatosan felőrölték a kecelieket az erős fizikumú bácsalmásiak, akik olykor a durvaság határát súroló módon védekeztek, mely megmozdulásokat az egész mérkőzésen megúszták mindössze három kétperces kiállítással. A bácsalmásiak a második félidő elején elhúztak három góllal (12-15), mely előnyt végig tartani tudtak. A mérkőzés végén Lakatos Tibor edző elmondta, hogy nagyon elégedett volt a fiúkkal, akik óriásit küzdöttek és mindent megtettek a siker érdekében. Megemlítette, hogy a csapat célja az 1-4. helyek valamelyikének megszerzése, ami lehetővé tenné azt, hogy az alapszakasz után a felsőházi rájátszásban a dobogós helyekért küzdhessenek.