A Tabdi Amatőr Színjátszók már egy 8 éve működő társulat, ahol az évek alatt több ember is kipróbálhatta már magát. Voltak olyanok, akik csak jöttek-mentek, a nagy többség már oszlopos tagja a társulatnak. Egy ideje már jól összeszokott csapatként működnek, sőt nevezhetném őket inkább jó barátoknak, akik nem csak mások szórakoztatására állnak színpadra, hanem szívvel-lélekkel teszik mindazt, hiszen élvezik, amit csinálnak.
A csapat mindig izgalommal várja az újabbnál újabb remekműveket, melyeket maga Picard Tünde ír. A próbák alkalmával a művelődési ház mindig hangos kacajjal, vidám arcokkal telik meg. Lehetőséget biztosítva arra, hogy egy kicsit kiszakadjanak a szürke hétköznapokból. Ilyenkor kicsit levehetik a ruháikat, s egy másik személy életébe bújhatnak, amit saját magukra alakítanak. Mindenki belead apait, anyait. Igazán ekkor alakul tökéletessé a színdarab. Hiszen mindenki kicsit túljátszva adja elő a neki írt szerepet, ami többnyire benne is marad, de így lesz kerek egész.
Picard Tünde nem is győzi hangsúlyozni, hogy a csapat nélkül nem itt tartana, hiszen ez az egész egy nagy csapatjáték. Mindenkire szükség van: a rendezőre, az íróra, a koreográfusra, s persze a színészekre is! Hiszen lehet az adott darab egy jó darab, egy gyönyörű díszlettel, de mit se ér az egész, ha nem szerepelnek benne jó színészek. Mindez úgy az igazi, ha ezeket mind jó barátokkal alakíthatják ki.
Idén Székesfehérváron a VII. Paál István Fesztiválon megtartott Országos Amatőr Színjátszó Találkozón mérhették össze tudásukat, másik 14 csapattal szemben. A csapatok közül a Tabdi Amatőr Színjátszó Csoport hozhatta haza a zsűri különdíját!
Akik megnyerték ezt a különdíjat: Izabella Biloscsuk Terentyák, Németh Beatrix Daningerné, Endre Norbert, Fábián Petra, Fodor Zoltán, Anett Kis, Edina Kis, Kis Lászlóné, Kökény Livi, Kornélia Léder, Tünde Picard, Sallay György, Károly Tegzes.
Kiemelném még Lengyel Dórát, akinek köszönhetően jutottak el erre e megmérettetésre. Igaz, ezúttal nélküle, de a csapat így is minden akadályt leküzdve, a problémákat megoldva rengeteget készülés mellett nyert különdíjat. Az ő szavaikkal élve többet is kaptak, mint amire számítottak. Egy remek közönséget, akik hangos vastapssal köszönték meg az előadást, hiszen szemüket nem győzték törölgetni a hatalmas nevetések közepette. Jóllehet helyezést nem értek el, de a zsűri se győzte őket dicsérni:
–„A legtöbb szabályt felrúgtátok, amit tanultam a színházról. Visszanyúltatok a gyökerekhez és 300 éve is megállta volna a helyét, amit csináltok és most is megállja”-Kozáry Ferenc színművész, zsűritag szavaival élve.
-„Látszik, hogy egy össze szokott jó kis csapat, akik minden próbát élveznek. Eleinte próbáltam szakmai szemmel nézni, s amiket tanultam ahhoz mérten pontozni, de mikor megtudtam, hogy maga írta a szöveget mindent, amit írtam áthúztam s a lap aljára csak egy szívet rajzoltam!”
-Egy másik zsűritag Bartók Béla szavait idézte: „Az összes művemet odaadnám egy népdalért „és ma este ti voltatok a népdal”.
A zsűrit: dr. Adorján Viktor, dr. Matuz János, Tarr Judit és Kozáry Ferenc alkották.
Meghívták a csapatot a két év múlva rendezésre kerülő versenyre is. dr. Matuz János zsűritag a végén annyit fűzött hozzá ehhez, hogy, ha akkor is ilyen nagy sikert aratnak, ő maga személyesen eljön Tabdira, hogy tanulhasson tőlük!
Igazából ennél nagyobb elismerések nem is kellettek a csapatnak!
A csapat remekül érezte magát mind a két nap, hiszen a versenyt összekötötték egy kis kirándulással, úgymond egy csapatépítő tréningen vettek részt. Szombaton léptek fel, amit egy jó kis vacsorával ünnepeltek meg. Másnap, vasárnap volt a díjátadó ami előtt egy kis túrázáson vettek részt a Csókakőnél, és megnézték a Bori várat is. A helyszínre érve izgatottan várták, hogy elfoglalhassák székeiket és elkezdődjék az eredményhirdetés. Az első helyezett a Szabad Színház nyerte, Káosz című előadásával. A verseny végeztével rengeteg gratulációt, s jókívánságot kapott a Tabdi csapata!
K.E.
Fotógaléria: