A megyei I. osztályú férfi kézilabda bajnokságban szereplő Kecel KC csapata az idei szezonban a legjobb négy közé szeretne kerülni. Amennyiben a csapat ezt a célt eléri, úgy részt vehet a felsőházi rájátszásban az érmes helyekért.

A gárda számára a tervek megvalósításához nagyon fontos volt, hogy a 8. fordulóban hazai pályán nyerjenek. A csapat ezen a játéknapon az Euroscale Kecskemét csapatát győzte le 27-26-ra (16-11): Laki Gábor – Lavati 6, Laki Gergő 7, Almási, Pecznyik 5, Herczeg 2, Liska 2. Csere: Sajdik T. (k), Csuzi 5, Fekete, Béla, Sajdik T., Perjési, Földes. Edző: Lakatos Tibor. A mérkőzés elején a kecskemétiek vezettek 1-2 góllal. A találkozó képe 7-7 után változott meg, amikor a keceliek több gólt is dobtak gyors leindításból és elhúztak 12-7-re. Ezt az előnyt a hazaiak egy gólváltást követően tudták megőrizni az első félidő végén. A második játékrész elején a keceliek az „öltözőben maradtak”, miután a vendégek 4 gólt dobtak zsinórban és így 16-15-re módosult az állás. Ezt követően lerohanásból szerzett gólokkal sikerült ismét 5 találatra növelnie az előnyt a hazaiaknak (20-15). Úgy tűnt, hogy eldől a találkozó, de a mérkőzés utolsó harmadára elfáradtak a keceliek, több labdát is eladtak támadásban, és ziccerekben hibáztak. Az utolsó percben 27-26-nál a keceleiek támadtak, de elvesztették a labdát és nagy izgalmak mellett tudták kivédekezni a kecskemétiek utolsó támadását. Ezzel a győzelemmel a keceli kézisek a második helyre jöttek fel a tabellán 12 ponttal.