A múlt héten rendezték a hazai országúti kerékpársport legfontosabb versenyeit.
Először az időfutam bajnokságot, amelyet ismét Debrecen rendezett meg. Ebben versenyszámban a kerékpárosok egyetlen ellenfele az óra.

A Szeleshát Birtok Kecskeméti ES három sportolóval képviseltette magát. Közülük az 14 éves Radics Milán szerepelt a legjobban, aki megnyerte korosztály futamát és ezzel a Magyar Köztársaság Időfutam Bajnoka lett!
Ezzel Milán a sokoldalúságát is bizonyította, mert tavasszal a hegyi bajnoki trikót is megszerezte.
Az U19 korosztályban Gohér Mihály 5. , Csorba Bence a 15. helyezést érte el.
A hétvégén Ibrányban rendezték a mezőnyversenyeket. Itt ismét Radics Milán szerepelt a legjobban, aki szoros befutóban a 3. helyen ért célba.
Az U19-es kecskeméti sor, bár a győztessel azonos idővel értek célba, a várakozások ellenére  a dobogóról lecsúsztak. Itt Gohér Mihály a 6., Csorba Bence a 7. Csenki Csongor a 16. helyezett lett.
Most egy kis pihenő, aztán kiértékeljük az eredményeket és jöhet a szezon 2. felvonása, újabb komoly kihívásokkal és remélem dobogós helyezésekkel – nyilatkozta a csapat vezetője Sáfár Tamás

Forrás: elsosor.com
fotó: Vígh Attila