Szeptember elején megnyílt a Csengőcskék Óvoda és Mini Bölcsőde többcélú intézmény bölcsődei részegysége, melyet idén májusban adtak át ünnepélyes keretek között. A TOP-1.4.1.-19-BK1-2019-00032 azonosítószámú, „Mini bölcsőde építése Csengődön” című pályázat révén megvalósult, európai uniós forrásból finanszírozott projekt keretében új férőhelyeket alakítottak ki a 0-3 éves korú kisgyermekek nappali elhelyezésének biztosítására, s hogy segítsék az édesanyák munkába állását.
„A legjobb dolgok az életben: az emberek, akiket szeretünk, a helyek, amiket ismerünk, és az emlékek, melyeket ott gyűjtöttünk!” – hirdeti a felirat a falon, mellyel a bölcsibe belépő rögtön szembetalálkozik.
–Ez a hitvallásunk – erősíti meg Kuncz Tímea főigazgató, aki lelkesen meséli, milyen örömmel és izgalommal várták az első napot, amikor megnyithatta kapuját a bölcsőde. – Mintha járni tanulnánk, hiszen nekünk is újdonság ez, melyre egész nyáron készültünk. Azon munkálkodtunk, hogy az ideérkező picik valóban otthon érezzék magukat egy, az igényeikhez igazodó környezetben.
A dolgozók kiválasztása korábban megtörtént, négy fővel kezdtük meg a nevelési évet. Az elmúlt hónapokban a csapatépítésen túl a csoportszobák berendezésén szorgoskodtunk: „kuckósítottunk” a benti terekben, és kint is igyekeztünk megteremteni azokat a feltételeket, amelyek lehetővé teszik, hogy a kicsik a szabad levegőn, esztétikus természeti környezetben tevékenykedhessenek, mozoghassanak és pihenhessenek akár, mely az idegrendszerük fejlődéséhez elengedhetetlen. Tervezzük az udvar további rendezését, játékokkal való felszerelését a lehetőségeinkhez mérten. A beszoktatás napjait éljük, folyamatosan érkeznek hozzánk a csöppségek. Amint azt a szakemberek is rendre hangsúlyozzák, kiemelt fontosságú az első három év a kisgyermekek életében. Elsődleges célunk, hogy a gyermekek szeretve érezzék magukat, mintegy fészekmelegben, hogy a szülőktől való elszakadás minél könnyedebb és problémamentesebb legyen. Mi ehhez szeretnénk a tőlünk telhető legtöbbet, legjobbat adni kollégáimmal és szakmai vezetőnkkel, Béleczkiné Budai Anitával – fogalmazott Kuncz Tímea intézményvezető.
Amint azt Pivarcsi Csaba polgármester elmondta, a beruházás megvalósulásához a támogatáson kívül jelentős önkormányzati munkára is szükség volt, hiszen az épület használhatósága miatt a környezetet kellett rendezni, eszközöket kellett üzembe helyezni.
–A működési engedély megszerzésével azonban minden akadály elhárult, és az intézmény működésbe lendülhetett. Kivételesen nagy öröm, hogy a két csoportszobával rendelkező minibölcsőde a maximális engedélyezett létszámmal, tizennégy fővel tudott elindulni, melyet kizárólag csengődi gyermekek töltenek meg. Az új intézmény iránti érdeklődést jelzi az is, hogy jelenleg már várólista is van. A képviselő-testület legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy az intézmény jövőben való maximális kihasználása érdekében a szabad helyek függvényében más településről, Bács-Kiskun Vármegye egész területéről fogad gyerekeket – zárta szavait Pivarcsi Csaba polgármester.
Fotógaléria: