Bár vegyész diplomával a hóna alatt egy nagyvárosban talán könnyebben megtalálhatta volna a boldogulást, ő a szülővárosát választotta feleségével és két gyermekükkel. Azt mondja, itt született, a gyökerek is ide kötik, és nagyon sokat kapott Keceltől. Ebből pedig minél többet szeretne visszaadni tettekkel és munkával. Kecel új polgármestere hisz abban, hogy közös erővel sokkal élhetőbb, fejlődő várossá lehet varázsolni ezt a kis ékszerdobozt.

– Ön szerint mi vezetett oda, hogy a keceliek kétharmada kimutatta, szükségük van a változásra?
-Hirdetés-

– Azt gondolom, 18 év elég sok idő egy város, egy városvezetés életében, különösen akkor, ha annak utóbbi tíz évére az volt jellemző, hogy egyre jobban lemaradt fejlődésben a környező városoktól. És ez volt az a fő indok, amiért úgy éreztem, hogy Kecelnek nincs még öt éve, hogy várjunk, hanem most lépni kell és el kell indulnunk fölfelé. Köszönjük a bizalmat, a támogatást! Őszintén hiszek és bízom benne, hogy már ebben az 5 éves ciklusban is komoly fejlesztéseket tudunk megtenni előre a fejlődés érdekében. Biztató lehet a jövő szempontjából a kalocsai Duna-híd, melynek köszönhetően akár a mi fiataljaink is el tudnak járni Paksra dolgozni, tehát akár „alvó” településként is funkcionálhat a város.

– Ahhoz, hogy valaki egy település lakója maradjon, és ne fontolgassa a költözést, két dolog biztosan szükséges: hogy jól érezze magát lakóhelyén és legyen munkája.

– Programok tekintetében jól állunk, remek eseményeink vannak, csak tudomásul kell venni, hogy ezeket már nem lehet a 20 éves kockás füzetből levezényelni. Fel kell mérnünk azt, hogy mi érdekli az embereket, hogyan tudjuk a rendezvényeinket családbarátabbá, populárisabbá tenni. Ezt annyira fontosnak tartjuk, hogy már a december 6-8-ig tartandó FLORA Virágfesztivál is magán fogja viselni az újítás jegyeit. Még több virág lesz, sok színes, izgalmas családi és kísérő programot tervezünk, és színvonalas fellépőket is hozunk, mint a Csík Zenekar. Nagyon fontos újdonság, hogy a kecelieknek kedvezményes jegyvásárlási lehetőséget biztosítunk. A látogatószám növelésén túl a közösségépítés a legfőbb cél és az, hogy együtt hangolódjunk az adventre.

– Az már elhangzott, hogy az új Duna-híd elindíthat egyfajta mobilitást a mindennapi munka tekintetében. Gondolkodnak a helyi vállalkozásokban is?

– Én úgy gondolom, hogy a helyi vállalkozások fizetik az iparűzési adót, ők teremtenek munkahelyeket is, ezáltal nagyon fontos a szerepük. Meg kell becsülnünk azokat, akik munkát adnak. A kampányban is hangsúlyoztuk, és ezt komolyan is gondoltuk, hogy mindenféleképpen szeretnénk nyitni a vállalkozók felé, és egy vállalkozóbarát önkormányzatot kívánunk létrehozni. Tervezzük, hogy évente vállalkozói napot, negyedévente vállalkozói fórumokat tartunk, ahol közösen megbeszéljük az aktualitásokat. Szerintem munkahelyteremtés szempontjából az önkormányzat katalizátorként tud funkcionálni. Nem mi fogunk munkahelyet teremteni, de segíteni tudjuk az itt megtelepülni kívánó cégeket. Lobbizni tudunk az érdekükben, esetleg kedvezményt tudunk adni, így lehetünk motorja ezeknek a folyamatoknak.

– Van prioritás ezen a területen?

– Sok emberrel beszélgettünk már a kampány idején is, és továbbra is igyekszünk felmérni az igényeket. Már elindítottunk olyan folyamatokat, amik az elmúlt időszakban kicsit elakadtak, vagy nem annyira haladtak, de a vállalkozók számára fontosak. Ezeket igyekszünk felpörgetni, hogy akár a településrendezési terv, akár engedélyeztetés kapcsán segíteni tudjunk, és ne mi legyünk az akadálya az ő működésüknek.

– Milyen a kapcsolat az önkormányzati és az egyéb városi intézmények között? Mennyire lehet őket együtt mozgatni, mennyire segítik egymást?

– Én hiszek benne, hogy jól lehet. Az biztos, hogy a nyílt és őszinte kommunikációra fogunk törekedni. Úgy látom, hogy vannak kommunikációs hiányosságok, de ezeket meg tudjuk oldani. Egyébként is ez egy olyan szegmens, amit mindig lehet fejleszteni. Biztos vagyok abban, hogy jól össze tudjuk kapcsolni a különböző intézményeket, és akár tudunk együtt gondolkozni rendezvények, vagy bármilyen más program kapcsán.

– Ön és a nyolc képviselő adott, mindannyian a Mindenki Kecelért csapat tagjaiként kerültek be. Mi a helyzet a külsős tagokkal?

– Úgy gondolom, a választási eredmények megmutatták, hogy ez a csapat nagyon ütőképes, hatékony, és széles spektrumot fed le. Különböző területekről jöttünk, ezeket igyekszünk összegyúrni. Én a csapatmunkában hiszek és a feladatok megfelelő delegálásában. Másrészt a csapatot én a bizottságainkra is értem, velük és általuk lesz teljes. A külsős bizottsági tagokat is tudatosan, szakmai alapon válogattuk össze és kértük fel a feladatra. A maguk területén mindannyian komoly színvonalat képviselnek, és biztos vagyok benne, hogy tanácsaikkal kiválóan segítenek bennünket a döntéseinkben.

Kapcsolódó cikk
Bemutatkoznak Kecel város képviselő-testületének tagjai
Bemutatkoznak Kecel város képviselő-testületének tagjai
Kecel város képviselő-testülete 2024. október 2-án tartotta meg alakuló ülését, melyen Benedeczki Tamás polgármester mellé Sendula Anita képviselőt választották meg...
– Nyit a lakosság felé?

– Nagyon sok segítőnk van, a kampányban és azóta is megtalálnak ötleteikkel a helyiek. Biztatok is mindenkit erre, hogy ha van hasznosnak gondolt ötlet, osszák meg velem. Ahogy azt már többször elmondtam, az ajtóm mindenki számára nyitva áll, pártszimpátiától függetlenül. Függetlenként nyertünk, úgy gondolom, ez is azt mutatja, hogy nekünk a település az első, és nem a pártpolitika. Mindig hangsúlyozom, hogy előre nézzünk, most már ne visszafelé mutogassunk, hanem dolgozzunk együtt, és csináljunk egy élhetőbb, egy dinamikusan fejlődő kis várost, ahol mindenki szeret lenni és élni.

– Hogy alakul a kapcsolat a szomszédokkal? Ott is félre lehet tenni a pártpolitikát?

– A környező települések polgármestereihez már októberi hivatalba lépésem előtt ellátogattam, hogy bemutatkozzam. Az a célom, hogy jó kapcsolatot ápoljunk, és mindenkit biztosítottam arról, hogy számomra is nagyon fontos, hogy regionálisan és a térségben is tudjunk együtt gondolkozni, és közösen lobbizni nagyobb horderejű dolgok, akár egy útfelújítás, vagy bármilyen infrastrukturális fejlesztés kapcsán, amit ide tudunk hozni.

– Mit üzen a kecelieknek?

– Ha építő ötletük van, ha úgy érzik, valamit máshogy kellene tenni, jöjjenek be és beszéljük meg! Mert nem állítjuk, hogy mi tudunk mindent a legjobban. De ha tudunk egymással konstruktívan beszélgetni, kompromisszumkészen egymáshoz állni, akkor abból jó dolgok születhetnek még akkor is, ha alapvetően sok mindenről különbözőképpen gondolkozunk. Nyitottság, őszinteség, türelem! Nyilván nagyok az elvárások egy ekkora győzelem után, de azért minden pénzcsap nem nyílik meg egy pillanat alatt. Nem áll egyébként anyagilag rosszul az önkormányzat, van mire építkeznünk, de ahhoz is kell idő, hogy pályázni tudjunk, és olyan lehetőségek nyíljanak meg, ami az itt élők jövőjét szolgálja. „Egy Mindenkiért, Mindenki Kecelért!”

Írta: Csenki Csaba
Fotó: Kecel Összeköt Egyesület 

MEGOSZTÁS
Írta: vira