2018. március 3-án került megrendezésre Kecelen a Zenés-Dalos találkozó Juhász Anikó szervezésében a Városi Könyvtár és Művelődési Ház nagytermében.
A rendezvényt hagyományok szerint 2 évente rendezik meg. A vendégeket Haszilló Ferenc, Kecel Város polgármestere köszöntötte.Elsőként a Tázlári Rozmaring Asszonykórus lépett színpadra. A kórus 1994. január 4-én alakult 16 asszony részvételével. Jelenleg 19 fővel működnek, és vannak köztük kisgyermekes anyukák is. Jellemző, hogy a kicsi gyermekek is járnak anyukájukkal énekelni. Az elmúlt 23 évben rendszeresen léptek színpadra a Bács-Kiskun megye népzenei rendezvényein, de voltak már a Budapesti Mezőgazdasági Múzeumban, Békés megye városaiban, valamint a Vajdaságban és Erdélyben is. Műsorukban Boldogi és Kalocsai népdalcsokrot adtak elő. Vezetőjük: Mártáné Czékus Györgyi.
Másodikként a Szélkakas citera együttes állt színpadra. Az együttes 2016 májusán alakult, tagjai hosszú évek óta foglalkoznak zenével. Céljuk a hagyományok őrzése. Műsorukban katonadalokat és kedvenc dalaikból összeállított dalcsokrot adtak elő. Vezetőjük Benedek Ferenc.A következő produkció a Tázlári Citerazenekaré volt. Az együttes 1978-ban alakult. Elsődleges feladatának a helyi rendezvények, műsoruk, ünnepélyek színesítését tartja. Célja a közös muzsikálás, valamint a hagyományápolás mellett közösség teremtése, és annak magas szintű működtetése. Eddig két lemezük jelent meg: 2010-ben és 2013-ban. Műsorukban: tiszántúli népdalokat adtak elő, vezetőjük: Horváth János közreműködésével.
A keceli Kéknefelejcs Népdalkör 1991 februárjában alakult. 27 év alatt nagyon sok helyen léptek fel, többnyire Bács-Kiskun megyében. Rendszeresen fellépnek a helyi rendezvényeken is, ezúttal Wiedner Jánossal, az ő csodálatos harmonikakíséretével énekeltek közösen. Wieder János 10 éves kora óta játszik egy 100 éves gombos harmonikán. A két évenkénti minősítésen 4 arany, 1 bronz, valamint 2001-ban Bonyhádon megrendezett Nemzetközi Fesztiválon Nívó-díjat kapott.Soltvadkert Város Citerazenekarát 1977-ben Duchai György alapította – aki a hangszerek készítője is- azóta is kisebb szünetekkel ám töretlen kedvvel zenélnek. Az elmúlt években számos új taggal bővült a zenekar, elsősorban fiatalodott. Feladatának tekinti a hagyományok ápolását és a környékbeli dalok gyűjtését. Rendszeresen fellépnek a környező települések rendezvényein, de vendégeskednek a testvér településeken is, mint a németországi Bodelshausen, az erdélyi Sarmaság, Torockó, és szoros a kapcsolat kikindai barátaikkal Szerbiában. A zenekar jelenlegi vezetője: Duchai Judit.
A soltvadkerti Búzavirág Asszonykórus 1996-ban alakult, a Soltvadkerti Idegenforgalmi és Kulturális Egyesület keretein belül. Sok rendezvényen vesznek részt helyben és a környéken. 2017. decemberben 17-én országos döntőben vettek részt Harkányban, ahol a kórus külföldi utat nyert. A műsorukban elhangzott dalokat betanította: Sréter Ferencné.
A Bogárzó Citeraegyüttes 2013-ban alakult Molnár János vezetésével. Nevüket a Bogárzó folyóról nevezték el, mely településünkön folyik keresztül. Tagjai már gyermekkoruk óta rendszeresen megszólaltatják kedves hangszerüket, a citerát. Fellépéseikkel számos helyi, vidéki és határon túli rendezvényeken népszerűsítik a magyar népzenét. Ezt örömmel teszik maguk és mások szórakoztatására egyaránt. Már megméretették magukat népszerű, elismert énekesek. Szeredy Krisztina és Bokor János zenei kísérőjeként is.A Kiskőrösi Szlovák Nemzetiségi Népdalkör és Citerazenekar 42 éve alakult. Kiskőrös ebben az évben ünnepli a szlovákok betelepítésének 300. évfordulóját. A törökök által tönkretett kietlen Kiskőrös környéki pusztáikra a Wattay földesurak a felvidéki vármegyékből szlovák ajkú telepeseket hoztak. Ezeknek az ügyes kitartó szlovákoknak az utódai ők, akik szorgalmas munkával ilyen széppé varázsolták Kiskőröst. Az általuk létrehozott értékeket kellett az utódoknak tovább fejleszteni. A szlovákok vezetője: Gmoser Györgyné, tárogatósuk: Szedmák András.
Végül újra a Kéknefelejcs Népdalkör lépett színpadra, akik közös éneklésre buzdították zenész társaikat. Az esemény végén Udvarhelyi István nyugalmazott iskolaigazgató köszönetet mondott Juhász Anikónak a találkozó megszervezéséért.
E.P.