Az elmúlt években példaértékű munka zajlott Bács-Kiskun vármegyében a közösségi identitás, a kulturális örökség megőrzése és a társadalmi kohézió erősítése terén. Ezt hivatott folytatni a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” címet viselő program, kiegészülve a hátrányos helyzetű csoportok felzárkóztatásával. A programindító konferenciára várják az érintett szervezetek képviselőit és az érdeklődőket.

Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának helyi humán fejlesztéseket megvalósító projektje, a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” arra a felismerésre alapul, hogy a hátrányos helyzetű csoportok sikeres felzárkóztatásának előfeltétele az adott közösség összetartása, erős identitása.

-Hirdetés-

A program középpontjában a társadalom legnagyobb hátrányokkal küzdő csoportjai állnak, köztük: gyermekek, nők, tanyán élők, idősek, roma lakosság. Felzárkózásukat és a közösségi identitás erősítését a következő programok segítik:

  • Érzékenyítő és drogprevenciós előadások,
  • Munkaerő-piaci képzések,
  • Egészségfejlesztő és prevenciós programok,
  • Digitális kompetenciafejlesztés, amely kulcsfontosságú a modern munkaerőpiaci igények kielégítésében.

A projektindító konferenciára december 13-án, 10 órai kezdettel kerül sor a kecskeméti Megyeházán. Erre várják az érintett szervezetek képviselőit és az érdeklődőket.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: REGISZTRÁCIÓS ŰRLAP KITÖLTÉSE

A program a TOP_PLUSZ-3.1.3-23-BK2 kódszámú pályázati keretben, 1,124 milliárd forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatással valósítja meg a Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata, a Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség és a FŐNIX Kulturális és Ifjúsági Egyesület alkotta konzorcium.

Forrás, kiemelt kép: Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata

MEGOSZTÁS
Írta: vira