Soltvadkerti birkózók 2016-os szezonja

A soltvadkerti birkózok nagyon sikeres évet tudhattak maguk után 2016-ban. Rengeteg versenyen vettek részt az elmúlt évben, melyen sok-sok sikert értek el.

A soltvadkerti birkózók tavaly júniusban egy nemzetközi tornán is részt vettek Németországban, Anger városában.

A tornán 6 ország volt jelen, Magyarországon kívül: Anglia, Ausztria, Németország, Svájc és Azerbajdzsán vett részt.
A soltvadkertieknél 23 kg-ban Májer Barna II.hely, 28 kg-ban Sztojka Ákos III.hely, Frittmann Gergő IV. hely, 38 kg-ban Gangl Zétény III.hely, ugyan ebben a súlycsoportban Papp Máté V. helyen végzett, 46 kg-ak között Horváth Péter IV. helyen végzett, 50 kg-ban Müller Petra III. hely, 50 kg-ban Horváth Mihály III.hely, 55 kg-ban Lakatos Árpád II. hely, 67 kg-ban Müller László III. hely, 73 kg-ban Müller Dániel III. Hely, 55 kg-ban Lakatos Linda II. hely, 75 kg-ban Virág Zsófi II.hely

A Soltvadkerti birkózó csapatnak júliusban még egy nyári edző tárboruk is volt Soltvadkerten, amin 55 gyerek vett részt.
Az edzőtábor egy héten át tartott, melyet minden nap más-más vendégedzők tartottak meg.
Bódi Jenő Európa bajnok, olimpia IV. helyezett, Deák-Bárdos Mihály Európa bajnok,Hadfi Dániel judo Európa bajnok, Komáromi Tibor 3× Világ és Európa bajnok, olimpiai ezüstérmes, Valentényi Sándor és Májer Roland válogatott birkózók tartottak edzést.

Augusztusban Szarvason rendezett strand birkózó bajnokságon Lakatos Árpád 55 kg-ban az I.helyet szerezte meg.

Októberben a szentesi Diák olimpián Diák II Korcsoportban a 21 kilogrammosak között Májer Barna az I.helyen zárta a tornát. Lakatos Árpád 54 kg-ban a III. helyet szerezte meg a tornán
Gangl Zétény, Sztojka Ákos és Karsai Szilárd sajnos helyezetlenül zárták a versenyt.

Diák II országos csapat bajnokság döntőjében a soltvadkerti csapat végül a 122 csapatból 17. helyen zárta a tornát.
A csapat tagjai: Frittmann Gergő, Sztojka Ákos, Gangl Zétény, Papp Máté, Müller Petra, Karsai Szilárd, Horváth Péter, Lakatos Árpád, Müller László, Müller Dániel

Novemberben Magyar bajnokság diák II. korosztály kötött fogásban 21 kg-ok között Májer Barna I.helyen, 54 kg-ban Lakatos Árpád III. hely ez a két fiú az év elején a másik fogásnemben szabad fogásban is indultak 21 kg-ban Májer Barna I.hely , 54 kg-ban Lakatos Árpád II. lett.

Decemberben Szerbia Nemzetközi meghívásos versenyen vettek részt a birkózok. Zomboron 38 kg-ok között Gangl Zétény II. helyen végzett, 54 kg-ok között Lakatos Árpád III. hely helyet szerezte meg.