Soltvadkerti Sakknapok

Hagyományteremtő célzattal rendezte meg első alkalommal a Soltvadkerti TE sakk szakosztálya a Soltvadkerti Sakknapok elnevezésű versenyét. A várakozás felüli létszámban, összesen 74-en jöttek el a megmérettetésre, hogy a különböző kategóriákban összemérjék sakk tudásukat.

A szervezők azt tervezik évente több alkalommal is megrendeznék a versenyt, mely bekapcsolódnak az országos pontszerző küzdelmekbe is. A soltvadkertieket Nagy János edző készítette fel a versenyre. A hazai indulók közül az „A” csoportban Daróczi Donát 40 FIDE-ÉLŐ-vel gyarapodott a verseny során és hét olyan sakkozót is megelőzött, akik a rajtlistán előtte szerepeltek, míg a mögé soroltakat rendre maga mögött is tartotta, A „B” csoportban Móczár Péter jelentősen gyarapította FIDE-ÉLŐ-inek számát és bronzérmes lett, ugyanitt Bozsóki Dániel 7. helyezést ért el. A „C” csoportban nagy meglepetésre Tóth Gréta bronzérmes, Zsikla Milán pedig 4. lett, Geis Miklós pedig a 7. helyen zárt.

Szöveg, fotó: Filus Tibor