A megyei I. osztályban szereplő Soltvadkerti TE férfi kézilabda csapata az elmúlt hétvégén hazai környezetben lépett pályára. A fiúk az utolsó hazai mérkőzésüket játszották le ebben a szezonban, így szerettek volna mindenképp győzelemmel búcsúzni a szurkolótáboruktól.

A szezon utolsó mérkőzését játszották a Soltvadkertiek, akik remekül búcsúztak a szurkolóktól

A bajnokság záró fordulójában az ellenfél a szomszédvár Kiskunhalas gárdája volt, akik ellen 32-24-re (13-12) nyertek: Vizi V. – Kincses 5, Nyúl Z. 6, Piller 6, Opauszki 5, Bakai 4, Reszl. Csere: Vizi J. (k), Frank, Gazsó, Hachbold, Kudik 1, Nyerges, Pálinkás 4, Vida 1. Edző: Nagy Imre. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, így a találkozó elején 3-5 volt az állás. Időkérés után rendezte sorait a hazai csapat és fokozatosan javult fel a csapat védekezése a szünetig, így egy gólos vezetéssel vonulhattak pihenőre a vadkertiek. A második félidőben a hazaiak több gól is szereztek lerohanásból, amivel eldöntötték a mérkőzést, így a hajrában már nem forgott veszélyben a vadkertiek győzelme. A csapat így a bajnokságot a 7. helyen fejezte be 25 ponttal. A gárda legeredményesebb játékosai: Nyúl Zoltán – 126 gól, Bakai Gábor – 96, Opauszki Péter – 80, Kincses Ákos – 59, Piller Tamás – 52, Lenthár Kristóf – 46, Reszl Árpád – 43.