A megyei I. osztályban szereplő Soltvadkerti TE férfi kézilabda csapata lejátszotta első bajnoki mérkőzését az új szezonban. A csapatnál a nyár folyamán nem történtek komolyabb változások.

Az együttes felkészülését Nagy Imre edző irányította, aki igen keményen megdolgoztatta a játékosokat. A csapat játékoskeretében nem volt változás a nyár folyamán, így a gárda a tavalyi összetételben vágott neki az új bajnoki szezonnak. Az együttes az első fordulóban hazai pályán fogadta a lajosmizsei KIKI SKFT csapatát, kiktől 36-33 (18-17) arányú vereséget szenvedtek: Vizi V. – Gazsó 6, Farsang 3, Nyúl Z. 5, Piller 6, Opauszki 6, Kincses 3. Csere: Vizi J. (k), Bakai 3, Frank 2, Kudik, Lenthár, Nyerges, Nyúl P., Reszl, Ürmösi. A bajnokságban újoncnak számító vendégek komoly ellenfélnek bizonyultak. Az első félidő szoros csatát hozott és a gólok felváltva estek mindkét oldalon. A mérkőzés kimenetelen szempontjából döntő volt, hogy a hazaiak a második félidő elején „kicsit bent maradtak az öltözőben”. Ebben az időszakban többgólos előnyre tett szert a KIKI, amit már nem sikerült legyőzni. Több volt ebben a mérkőzésben, melyen egy verhető ellenféltől kaptak ki a vadkerti fiúk.

Szeptember 30. szombat: 18.00