A kiskőrösi Győztes Kör Sport Egyesület szervezésében október 7-én második alkalommal került megrendezésre a Győztes Kör Open elnevezésű darts verseny. Az esemény része volt egy egész napos darts fesztiválnak, amelynek a sportág népszerűsítése volt a célja.

A versenyre szép számmal érkeztek nevezők, annak ellenére, hogy a Nemzeti Bajnokság záró fordulója is erre a napra esett. Nem kis meglepetésre az igazolt játékosok közül is sokan a kiskőrösi versenyt választották… Több olyan játékos is megjelent, akik már a PDC színpadain is kipróbálhatták magukat – a dartsban a PDC topversenyei nagyjából olyanok, mint a teniszben a Roland Garros vagy a futballban a Wembley stadionban játszani. Itt volt többek közt – immár második alkalommal – az a Végső János, akinek nevéhez nem kisebb bravúr fűződik, mint a többszörös világbajnok holland legenda, Raymond van Barneveld legyőzése. Emellett elfogadta a kiskőrösiek meghívását a magyar (25x-ös) rekordbajnok Bezzeg Nándor is, illetve felnőtt-, és utánpótlás válogatott játékosok sora dobott a Holdfényes Biliárd Klubban. Kiváló játékosokat lehetett látni élőben, testközelből játszani, beszélgetni velük, ismerkedni, tanácsot kérni tőlük. A versenyen a helyi egyesületet Kovács Krisztián és Nothof Attila képviselte. Mindketten sikeresen túljutottak a csoportmérkőzéseken, de később a nyolc közé jutásért vívott találkozójukat elbukták, de így az az igen erős mezőnyben jól helytálltak és a 9. helyen végeztek. A döntőben két nagy „öreg” küzdött meg egymással: Nyiregyházki István és Bezzeg Nándor igencsak kitett magáért, egy feszült és izgalmas meccsen végül is Nándor tudott diadalmaskodni 6-4 arányban és ezzel aranyérmet, valamint az 50.000 Ft-os fődíjat megszerezni. A harmadik helyért és az érte járó 30.000 Ft-ért két ifjú titán csapott össze: Gévai Péter mérkőzött meg a többszörös utánpótlás válogatott Nagy Márkkal. A nagy meccset hozó találkozót végül az idegek harca döntötte el, melyből ezúttal Péter került ki győztesen. Az erőviszonyokat jól mutatta, hogy az I. Győztes Kör Opent megnyerő Végső János ezúttal nem tudta a legjobb négy közé sem beverekedni magát.