A megyei I. osztályban szereplő Soltvadkerti TE férfi kézilabda csapata a bajnokság 8. fordulójában hazai pályán fogadta a Bácsalmás gárdáját. A fiúk arra készültek, hogy megszerezzék első győzelmüket a pontvadászatban, hiszen eddig mindössze egyetlen pontot sikerült szerezniük.

A találkozó egyperces néma gyásszal kezdődött, amelyen Eckert Tiborra, a Bácsalmási PVSE játékosára emlékeztek. A 30. évében elhunyt kézilabdázó október 15-én az Euroscale Kecskemét I. elleni mérkőzésen az első félidő 15. percében a pályán összeesett, onnan pedig nem kelt föl többé. A kelebiai sportcsarnokban tartózkodó orvos, majd a kiérkező mentők egy órán keresztül küzdöttek az életéért, de nem tudták megmenteni. Az 1988-as születésű játékos csapata két őszi mérkőzésen szerepelt, amelyeken tíz gólt szerzett. Eckert Tibor pályafutása során 212 mérkőzésen játszott és 900 gólt lőtt. A bácsalmási egyesület az elhunyt játékos családjának gyűjtést szervezett, melyhez a Soltvadkerti TE férfi kézilabda szakosztálya is csatlakozott. A találkozó előtt a bácsalmásiak megköszönték a soltvadkertiek együttérzését és azt, hogy a nehéz pillanatokban melléjük álltak és gyűjtést szerveztek. A meghitt pillanatok után nagyon küzdelmes mérkőzés alakult ki a párharcból, melyet a bácsalmásiak nyertek meg 37-36-ra (18-20): Antal – Kincses 10, Nyúl Z. 10, Nyúl P., Opauszki 5, Piller 5, Bakai 5. Csere: Vizi J. (k), Farsang 1, Kudik, Lenthár. Edző: Nagy Imre. A találkozó elő percétől szoros csata alakult ki a két gárda között. A mérkőzésen esetenként a játékvezetői ítéletek is borzolták a kedélyeket. A felfokozott hangulatú csatában kicsi szerencsével és odafigyeléssel megszerezhette volna első győzelmét a vadkerti gárda.