A megyei I. osztályban szereplő Soltvadkerti TE férfi kézilabda csapata a bajnokság 9. fordulójában hazai környezetben fogadta a Tiszaalpár együttesét. A hazaiaknak a mérkőzés előtt mindössze egyetlen pontjuk volt úgy, hogy korábban három mérkőzésen is csak egy góllal kaptak ki.

A találkozó előtt a soltvadkerti fiúk nagyon fogadkoztak, hogy most végre nyernek, hiszen a Tiszaalpár személyében egy olyan ellenféllel találkoztam, amely csapat még nem szerzett pontot a bajnokságban. A hazaiak végig nagy lelkesedéssel játszva nyertek 39-29-re (23-14): Vizi J. – Piller 2, Opauszki 4, Kincses 5, Nyúl P., Bakai 11, Frank 4. Csere: Zsikla F. (k), Farsang 1, Kudik 2, Lenthár 2, Nyúl Z. 6, Patai 1, Ürmösi 1. Edző: Nagy Imre. A vadkertiek már a mérkőzés elején többgólos előnyre tettek szert. A csapat odafigyelt a zárt védekezésre és felállt fal ellen, valamint lerohanásból is több gólt szerzett. A jó játéknak köszönhetően az első félidő után megnyugtatónak mondható 9 gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. Ezek után a második félidőben már nem forgott veszélyben a vadkerti győzelem, amely ilyen nagy arányban is megérdemelt volt. A csapat ezzel a sikerrel feljött a tabella 9. helyére.