Véget ért a soltvadkerti Fakupa Kispályás Teremlabdarúgó Bajnokság 2017/2018-as szezonja. A küzdelemsorozat utolsó játéknapja január 8-án volt, amikor a bronzcsatát és a bajnoki döntőt vívták meg egymással a csapatok.

A 10 csapatos bajnokság rájátszásának felősházában az alapszakasz legjobb négy gárdája került. Az elődöntők után kialakult, hogy mely együttesek vívják az érmes helyekért a mérkőzéseket. A 3. helyért vívott találkozón a Warriors nyert 5-3-ra a Turbo Run ellen. A döntőben ritkán látható nagy izgalmak voltak. A találkozó első félidejében a Gra Plast 3-0-ra vezetett Kovács László, Tóth Róbert és Oláh Máté találataival. Ebben a játékrészben a Gra Plast nagyszerűen focizott, több nagy helyzete is volt még és akár 5-6 gólos előnyre is szert tehetett volna. A szünet után változott a játék képe. Nagyot javult a Néró SC és Balogh Tamás találata (1-3) visszahozta számukra a reményeket. A Gra Plast a helyzetkihasználással továbbra is hadilábon állt, hiszen kapufát lőttek és több ziccert is kihagytak. Az elpuskázott lehetőségek megbosszulták magukat, mivel a Néró SC a kevés lehetőségéből előbb Dedák Balázs révén meglőtte második gólját (2-3), majd a kapusként mezőnyben játszó Szlovák Pál találatával kiegyenlítettek (3-3). Néhány perccel a találkozó vége előtt a bizonytalankodó védő és Németh Zsolt kapus között kibújt Szentpéteri Attila gólja állította be a Néró SC 4-3 arányú győzelmét. Emlékezetes, nagy csatában nyerte meg a Fakupát a Néró SC egy olyan Gra Plast ellen, amely játékosainak már „ott lógott az aranyérem a nyakukban”…