Az NB II-ben szereplő Kiskőrösi KSK férfi kézilabda csapata a bajnokság első tavasz három fordulójában a dobogón elhelyezkedő csapatok ellen 1 pontot szerzett. A gárda a 15. fordulóban aratta hazai környezetben idei első győzelmét.

A fiúk ezen a játéknapon a Kondorosi KK együttesét fogadták, aki ellen 26-24 (14-15) arányban győztek: Csernák – Gucsi 2, Baranyai 3, Wágner 1, Vass 2, Reczer, Dózsa T. 5. Csere: Polyák (k), Szabó T. 8, Thiesz, Kulcsár, Harangozó G. 3, Szentgyörgyi S., Borbényi 1, Szabó B. Edző: Horváth András. A középcsapatok mérkőzésének az volt a tétje, hogy a kiskőrösiek tudnak-e maradni az első nyolcban, ami a kiesés elkerüléséhez szükséges. Hasonló cél vezérelte a vendégeket is, akik már két győzelemmel a hátuk mögött várták a találkozót. Az első félidőben a kondorosiak vezettek folyamatosan 1-2 góllal és előnyüket a szünetig meg is tartották. A második félidő elején a vendégek 5 gólos előnyre tettek szert, ami után Horváth András edző időt kért. Sikerült rendezni a hazai sorokat és a kiskőrösiek fokozatosan felzárkózva egyenlítettek 22-22-nél. A találkozó utolsó harmadában összeállt a hazai védekezés és sikerült átvenni a vezetést. Az utolsó percekben, a kiskőrösiek kétgólos vezetésénél Csernák Gábor kapus hétméterest és két ziccert is védett, így a végén az idei első hazai győzelmet ünnepelhették a játékosok és a szurkolók együtt. Meg kell említeni, hogy a találkozó hajrájában Wágner Antal egy ütközésnél lesérült és nem tudta folytatni a játékot. Szédülése miatt mentőket hívtak, akik elszállították a kiskőrösi játékost a helyszínről. Valószínűsíthetően agyrázkódást szenvedett, jobbulást kívánunk neki és reméljük, mihamarabb visszatér a pályára. A csapat a szoros középmezőnyben jelenleg a 6. helyen áll 13 ponttal.

Ifjúsági eredmény:
Kiskőrösi KSK-Kondorosi KK 41-23 (18-9)

Legjobb góldobók: Ruskó B. 9, Barna 9, Bezsenyi Á. 8, Haragozó G. 5, Bartha B. 5.
Az ifjúságiak a 2. helyen vannak 27 ponttal.