Nehéz mérkőzésre készült a megyei I. osztályban szereplő Kiskőrös LC labdarúgó csapata a bajnokság 20. fordulójában. Az ellenfél a Kecskeméti LC gárdája volt, amely százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

A szép számú nézőközönség előtt lejátszott találkozón jól helytálltak a kiskőrösiek, de a kecskemétiek nyertek 2-0-ra (0-1): Ámann – Agócs, Kovács J., Nagy A., Kanyaró (Füleki), Mokrickij (Makó), Madácsi, Amin Á., Rimár (Somlyai), Molnár, Katona. Edző: Biácsi Gábor. A hazaiak az első félidőben nagyon szervezetten és taktikusan védekeztek, így a kecskemétiek mezőnyfölénye nem mutatkozott meg nagyobb gólhelyzetekben. Úgy tűnt egyik csapat sem tud gólt szerezni a szünetig, amikor a 40. percben a kiskőrösi Nagy Attila vállal ütközött ellenfelével a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig „nagyvonalú” tizenegyest ítélt a kecskemétiek javára. A büntetőt értékesítve jutottak így a szünet előtt vezetéshez a vendégek (0-1). A második félidőben a kiskőrösiek bátran játszottak és továbbra is jól védekeztek. Mezőnyben nem mutatkozott meg a két csapat közti tudásbéli különbség. A 73. percben egy szögletrúgás után lőtt újabb gólt a Kecskemét (0-2). A kiskőrösiek tisztes eredmény értek el a magasabb osztályú feltételekkel rendelkező csapattal szemben és kis szerencsével akár bravúrt is végrehajthattak volna. A hazai gárda ilyen szervezett játékkal a továbbiakban még sok örömet okozhat a szurkolóinak.

Ifjúsági eredmény:
Kiskőrös LC-Kecskemét LC 2-0 (1-0)
Góllövő: Turcsán, Rácz.
A felnőttek a 11. helyen állnak 15 ponttal, az ifjúságiak pedig a 8. helyen állnak 21 ponttal.

Április 15. (vasárnap) 16:30