Gyengélkedik az idei szezonban a megyei I. osztályban szereplő Soltvadkerti TE labdarúgó csapata. A gárda a tavasszal több mérkőzését is elvesztette és a fiúknak kevés sikerben volt részük.

A csapat a 22. forduló előtt mindössze Akasztón tudott nyerni a tavasszal 4-2-re, de az összes többi találkozójukat elvesztették. A gárda ilyen előjelekkel várta a Kunszállás elleni mérkőzést, amelyet 6-0 (0-0) arányban nyertek meg: Frittmann – Márki, Szarka, Bereczki, Vargacz, Radics, Csupity (Erdélyi), Szamosi (Varga), Szalai (Frei), Pekker, Torma. Edző: Ugrai Imre. A mérkőzés első félidejében kiegyenlített játék folyt. Előbb hazai oldalról Szamosi labdája csattant a kapufán, majd Radics hagyott ki óriási gólszerzési lehetőséget. Ezzel szemben vendég oldalon egyetlen távoli lövés suhant el veszélyesen a kapufa mellett. A szünet után frissebben jött ki a pályára a hazai együttes és egy szép támadás végén Pekker szerezte meg a vezetést az 53. percben (1-0). Az 58. percben a csereként beállt Varga találatával már 2-0-ra vezettek a soltvadkertiek. Szétesett a kunszállásiak játéka, a hazaiak pedig helyenként szemre is tetszetős támadásokat vezetve szereztek újabb gólokat Bereczki, Torma 2 és Radics révén. A soltvadkertiek a második félidőben a szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtva nyertek ilyen arányban is megérdemelten.