A Soltvadkerti TE labdarúgó csapata az új szezon első tétmérkőzését játszotta a Magyar Kupa küzdelmeiben. A fiúk hazai környezetben fogadták a Kalocsai FC gárdáját.

A vadkertiek nyár folyamán megfiatalodott együttese 3-0 (0-2) arányú vereséget szenvedett: Frittmann – Márki, Frei, Rózsa, Vargacz, Soproni (Font), Pekker (Bleszák), Szalai, Fejes (Németh P.), Palakovics, Lévai. Edző: Ugrai Imre. A mérkőzés első negyed órája kiegyenlített játékot hozott és a kapuk nem forogtak veszélyben. A 16. percben egy távoli lövés után kapott elkerülhető gólt a soltvadkerti csapat (0-1). A hazai próbálkozások a 36. percben egy veszélyes támadáshoz vezettek, amikor a kapura törő Soproni Andrást már csak buktatással tudták megállítani. A történtek miatt megítélt büntetőt Soproni András gyengén rúgta laposan a kapu jobb oldala felé, így a vendég kapus ki tudta ütni a labdát. A kimaradt büntető megbosszulta magát, amikor a 38. percben egy újabb védelmi hibából szerzett gólt a kalocsai gárda (0-2). A szünet után a cseréknek köszönhetően feljavult a soltvadkertiek játéka, de csak helyzetekig jutottak, gól nem sikerült szerezniük. Ezzel szemben a kalocsaiak az 57. percben egy szép kontratámadás végén „lenullázták” a vadkerti védelmet és egy újabb góllal beállították a 3-0-ás végeredményt. A vadkerti fiúktól mezőnyben lehetett látni bíztató dolgokat, de a bajnoki találkozókon nem lehet ilyen védelmi hibákat elkövetni és a támadások befejezésénél is hatékonyabban kell játszani.