Az utóbbi hetekben az eredményesség és a játék tekintetében sem kényeztették el a szurkolóikat a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban szereplő Soltvadkerti TE csapatának játékosai. Az együttes idén egy döntetlen mellett mindössze egyetlen győzelmet tudott elérni.

A fiúk a bajnokság 7. fordulójában a jó erőkből álló Kiskunfélegyháza együttesét fogadták hazai környezetben, akiktől 2-1 (1-0) arányú vereséget szenvedtek: Frittmann – Burszki (Frei), Font, Szarka, Vargacz (Németh P.), Soproni (Palakovics), Rózsa, Pekker, Szalai, Radics, Tóth Á. (Márki). Edző: Hatvanyi Edvárd. A soltvadkertiek erre a találkozóra nagyon megszervezték a védekezésüket és a kontra támadásaik állandó veszélyt jelentettek. Egy ilyen szép ellentámadás végén szerzett vezetést a hazaiak részére a 30. percben Tóth Árpád (1-0), akit ezt követően sajnos bokasérülése miatt le kellett cserélni. A soltvadkertiek az első félidőben 2-3 gólos előnyre is szert tehettek volna, de kihagyták a nagy helyzeteket. A vendégek előtt is adódtak lehetőségek, azonban a vadkertiek kapusa Frittmann Patrik több alkalommal is nagy bravúrral hárított az utolsó pillanatokban. A szünet után is a kiskunfélegyháziak játszottak fölényben és a fáradó hazaiakkal szemben a 67. (1-1) és a 69. percben is a hálóba találtak (1-2). Tovább nehezítette a hazaiak helyzetét, hogy egy lökdösődés után az 78. percben Radics Zoltán a kiállítás sorsára jutott. Dicsérendő, hogy az emberhátrány miatt sem este össze a vadkertiek, sőt az utolsó percekben beszorították kapuja elé az ellenfelüket és mindent megpróbáltak a gólszerzés érdekében. A soltvadkertiek most egy komolyabb játékerőt képviselő ellenféltől kaptak ki, mely során nagyon közel álltak a pontszerzéshez és az idei szezonban a hazai környezetben nyújtott eddigi legjobb teljesítményükkel kaptak ki tisztes körülmények között.