A Soltvadkerti TE megyei I. osztályban szereplő férfi kézilabda csapata a bajnokság második felét hazai környezetben kezdte. A gárda az első tavaszi fordulóban hazai környezetben fogadta az Euroscale Kecskemét II. csapatát.
A soltvadkerti fiúk egy félidőnyi jó játék után 34-29-re (16-14) kaptak ki: Angebrandt – Gazsó 1, Opauszki 6, Piller 5, Felföldi 3, Kincses 3, Bakai 5. Csere: Vizi V. (k), Vizi I., Demeter, Farsang, Frank 5, Mihók 1, Nyerges, Torgyik, Ürmösi. Edző: Nagy Imre. Nagyiramú mérkőzést és férfias csatát hozott a két csapat találkozója. Az első félidőben nagyszerűen kézilabdáztak a hazai fiúk és a taktikus, fegyelmezett játéknak köszönhetően 2 gólos vezetéssel vonulhattak pihenőre. A szünet után volt egy 10 perces rövidzárlat a hazaiak játékában, amelyet könyörtelenül kihasznált a kecskeméti együttes. Ebben a játékszakaszban dőlt el a mérkőzés sorsa egy olyan Kecskeméttel szemben, amely nagyobb odafigyeléssel legyőzhető lett volna. A soltvadkertieknél a Kiskunmajsáról igazolt Felföldi László jól mutatkozott be és a csapat célja az, hogy a tavaszi szezonban olyan teljesítményt nyújtsanak, amivel harcban lehetnek a rájátszást jelentő 4. helyért. A soltvadkertiek jelenleg az 5. helyen állnak 8 ponttal.
Március 9. szombat: 17.00