Kunsági Öko Fitt Természetjáró Sportegyesület március 16-án, Kecelen minden érdeklődőt szeretettel várt egy laza tavasz eleji testmozgásra, futásra.

A rendezvény célja, hogy a „téli álom” után egy kicsit mozogjunk, mindenféle eredménykényszer vagy verseny nélkül – írta meghívójában az esemény szervezője Benedeczki Tamás.

Még a borongós időjárás ellenére is nagy volt a résztvevők lelkesedése, a kicsik is vidáman álltak a rajthoz

A Béke-téri futballpályánál gyülekeztek, akik részt akartak venni a futáson. Az esőreálló, borús idő sem riasztotta el a mozogni vágyókat. A rendezvény teljesen kötetlen volt – nem kellett sem regisztrálni, sem nevezni.

Nem verseny volt, díjakat sem osztottak, csupán a mozgás öröméért csatlakoztak az egyesület felhívásához.

Kijelölt útvonalon – amelynek a rajtja és a célja a foci pálya bejárata volt – négy különböző táv közül választhattak a lelkes sportbarátok: a gyerekek benn a pályán futhattak 800 métert, ők érmet kaptak díjul; a többi résztvevő 4 km-t, 8 km-t vagy 12 km-t teljesíthetett.
A „megfáradt” futók a nevezési díj helyett résztvevők által felajánlott üdítővel, sütikkel pótolhatták energiájukat.