1989 volt az az év, amikor a Magyar Köztársaság alkotmányának részeként jogszabályi védelem alá került Kölcsey Ferenc Himnusza, ettől az évtől ünnepeljük január 22-én kulturális események sorával himnuszunk születésnapját. Kiskőrös város kulturális intézményei folytatják sok éves hagyományukat és a Magyar Kultúra Napja alkalmából ismét gazdag programsorozattal várták és várják az érdeklődőket.

-Hirdetés-

A SZÓ-LA-M Alapfokú Művészeti Iskola egy kedves és színvonalas műsort állított össze ezen alkalomra. Dr. Filus Erika, a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum igazgatója osztotta meg a jelenlévőkkel az ünnephez kapcsolódó gondolatait.

Dr. Filus Erika, a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum igazgatója

Ez az ünnep is lehetőséget ad arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, erősítsük összetartozástudatunkat és öntudatunkat. Kapcsolódjunk nemzeti múltunkhoz, és továbbadjuk az utánunk jövő generációknak kiemelten fontos szellemi értékeit. Hiszen az évszázadokon át felhalmozott kulturális kincsünk mintegy átölelve az időt, ívet képez a múlt, a jelen és a jövő között. A Kölcsey Himnuszában megjelenített Kárpát-medencei múltunkhoz hozzátartozik a magyar nyelvünk, az irodalmunk, a képzőművészetünk, a zenénk, a táncaink és a hagyományaink. A közösség műveltségéért és tudásáért azonban tenni kell. Sokat kell tenni, és önzetlenül kell tenni.”

Aszódi Gergő és Aszódi Tamás

„Véleményem szerint, elsősorban nem az iskolák feladata az, hogy a kultúra iránt érzékennyé tegye a fiatalokat. A folyamat ennél jóval korábban, a családban kezdődik, az ott látott minta adásával. Az iskola, tanítók, csak a családban megszerzett biztos alapokra tudnak tovább építkezni. Városunkban is nagyon fontos a példamutatás. A Magyar Kultúra Napja akkor lesz valóban ünnep, ha nemcsak ezen a napon foglalkozunk kulturális örökségünkkel” – hangzott el Dr. Filus Erika beszédében.

Az iskola növendékeinek koncertje, dalai és versei által méltó módon emlékeztek az ünnepre.

B.M

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (25 db kép)
MEGOSZTÁS