Az Akasztói SHE június 7-én tartotta az évnyitó horgászversenyét a Kiskunsági Öntöző Főcsatorna akasztói verseny szakaszán. A verseny ideális horgász időben és jó hangulatban zajlott le.

A horgászhelyek kisorsolását követően 6.00 órakor vette kezdetét a verseny, amely 13.00 óráig tartott. A megmérettetésre összesen 29-en neveztek fenekező és 9-en úszós készséggel, valamint 8 gyermek is összemérte tudását.

Eredmények

Gyermek kategória:
1. Varga Bettina – 1020 gr.
2. Balogh Zsófia – 660 gr.
3. Suhajda Máté – 440 gr.
A gyermekek összes fogása 2850 gr. volt. A dobogós helyezettek serleget és ajándékot kaptak a SKY-FISHING és a SZIKI-FOOD horgászboltok tulajdonosaitól, valamint minden résztvevő gyermek ajándékban részesült.

Felnőtt úszós kategória:
1. Marossy László – 3560 gr.
2. Szabó Róbert – 3320 gr.
3. Suhajda Csaba – 1780 gr.
Az úszós készséggel versenyzők összes fogása 12760 gr. volt. Az érmes helyen végzett horgászok jutalma kupa és vásárlási utalvány volt.

Felnőtt fenekezős kategória:
1. Binszki István – 8220 gr. (a legnagyobb hal súly 6600 gr. – ponty)
2. Beke Tibor – 5800 gr.
3. Vida Tibor – 3440 gr.
4. Tóth László – 3440gr.
5. Lucza Zoltán – 3300 gr.

A fenekezős készséggel versenyzők összes fogása 42120 gr. volt. Az 1-3. helyezettek kupát és vásárlási utalványt kaptak, valamint a 4-5. helyen végzettek vásárlási utalványt vehettek át. A verseny összes fogása: 57730 gr.

A eredményhirdetés után a résztvevők a Benyó György által elkészített finom ebéd elfogyasztásával zárták a versenyt. Az egyesület vezetése részéről Orbán Gábor köszönetét fejezte ki minden olyan személyeknek, akik a horgászverseny előkészítésében és lebonyolításában részt vettek.