Fuss az egészségedért – Libafutam futóverseny 2021. november 13-
án szombaton került megrendezésre Kiskőrösön az Együtt Egy Szebb
Jövőért pályázat keretében.

A résztvevőket a rajtszám átvétele után közös bemelegítés várta Ferenczy Éva vezetésével, majd 11 óra után pár perccel elrajtoltak a versenyzők. A következő távoknak (5,10 és 21 km) vághattak neki a futók. Mindenki a maga tempójában teljesítette a kitűzött távot. A célba a legtöbben mosolyogva futottak be. A résztvevőket a célba érkezés után szuper befutócsomag, ludaskása, zsíros kenyér és meleg tea várta.

A félmaraton női dobogósai

Mint minden versenynek, a Fuss az egészségedért futóversenynek is voltak dobogósai. Mindhárom távon férfi és női kategóriában díjazták értékes ajándékcsomagokkal az első három helyezett női és férfi versenyzőt.

Az érmeket és az ajándékcsomagokat Domonyi László, Kiskőrös város polgármestere és Süli András, a Bács Sport Egyesület elnöke adták át.

A futóversenyt idén a Bács Sport, a Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség is támogatta.

3.hely: Lukács Sándor LUKY

Különdíjban részesítették a legidősebb és legfiatalabb futót, futókat.

Kiss-Berdó Marcell 11 évesen futotta le a 21 kilométert

A legidősebb induló 5 kilométeren a kiskunhalasi futólegenda sokak példaképe, a 80 éves Tabajdi Józsi Bácsi volt. Legfiatalabb indulók 10 kilométeren: Bálint Martin és Ottery Dániel voltak.

Volt azonban egy 11 éves kissrác, aki a félmaratont egyéniben teljesítette név szerint: Kiss-Berdó Marcell. A célba érkezéskor nagy tapsot kapott. 5 kilométeren a legfiatalabb induló Marcell testvére Kiss-Berdó Viola volt 9 évesen.

A Fuss az egészségedért Kiskőrösön címmel szervezett futóversenyt Kiskőrös Város Önkormányzata az „Együtt egy szebb jövőért” elnevezésű EFOP-1.5.3-16-2017-00102-es azonosítóval ellátott pályázat keretében hirdette meg.