Káprázatos szóló és négykezes előadásokkal varázsolták el a közönséget a soltvadkerti „Zongora Gyöngyszemek” művészeti csoportjának tehetséges diákjai május 31-én, a soltvadkerti Gyöngyház Kulturális Központ és Könyvtár színháztermében.
Az est rendhagyó módon a díszvendég bemutatásával kezdődött Szalai Éva személyében, aki a Bács-Kiskun Vármegyei Príma Díj zenei kategóriájának győztese. A színpadi beszélgetés során a tehetséges művésznőt Dr. Pethőné Dr. Fodor Katalin kérdezte a gyermekkoráról, első zenei élményeiről, valamint életének és karrierjének fontosabb állomásairól. A dialógust időnként megszakítva Szalai Éva néhány meghatározó, szívének kedves darabot játszott el zongorán a jelenlévő zenekedvelők nagy örömére.
Ezután kezdődött el az évzáró hangverseny, melyen Fejes Kíra, Fejes Lara, Frittman Áron, Gangl János, Lengyel Luca, Lengyel Zita, Medgyes Kornél, Medgyes Zita, Meggyesi Boglárka, Meggyesi Sára, Meggyesi Zsófia, Pálinkás Teofil, Pribitek Emma, Siroki Lara, Török Sára, Timár Zoé Zselyke, Trapp Bence, Vancsura Elza, Városi Ferenc és Weppert Ábel lépett fel. Felkészítő tanáruk Dr. Pethőné Dr. Fodor Katalin volt.
Az ifjú zongoristák olyan világhírű zeneszerzők műveit adták elő, mint például Mozart, Csajkovszkij, Chopin és Schumann, magyar zeneszerzők közül pedig Bartók Béla és Papp Lajos művei voltak a legnépszerűbbek a gyerekek körében.
A Dr. Pethő István emlékdíjat az a növendék nyerheti el, aki nemcsak szorgalmával, tehetségével emelkedik ki társai közül, de példamutató magatartásával is élen jár a különböző társadalmi eseményeken való megjelenésével, zenejátékával. 2024-ben a Dr. Pethő István emlékdíjat Trapp Bence vehette át a Soltvadkert Gyermekeiért Alapítvány kuratórium tagjaitól.
Felkészítő tanára, Dr. Pethőné Dr. Fodor Katalin, így méltatta a fiatal tehetséget:
„Óvodás korában kezdett zongorázni, tanára Dr. Fodor Katalin. Bence különleges kisfiú volt. Már az első zeneórákon látszott, hogy egyénisége, izgő-mozgó magatartása, kérdéseinek özöne, kíváncsisága különleges tanár-diák kapcsolatot igényel. Az édesanyjától kapott inspiráció, a szeretetteljes tanári irányítás mindig abba az irányba terelték, hogy van értelme a kitartó gyakorlásnak, a zenetanulás terén is megnyilvánuló szorgalomnak. 2016-tól a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola zongora tanszakának tanulója volt 2020-ig. Ez alatt a négy tanév alatt rendszeresen szerepelt az iskola növendékhangversenyein, sőt kiemelt rendezvényein is mint pl.: 25 éves a Művészetoktatás, Pünkösdi Művészeti Napok, Magyar Kultúra Napja, Zenei Világnap, a megvalósult zenei pályázat rendezvényein, „Egybehangzón”- zenei konferencián, számtalan „zsibongó koncerten” örömzenélésével szórakoztatta tanuló társait. Tagja volt az Orff zenekarnak.
2020-tól a Gyöngyház Kulturális Központ „Zongora Gyöngyszemek” művészeti csoportjának aktív, hangversenyező zongoristája. Ebben az időszakban Bence zenei teljesítménye szintet lépett. Érdeklődése a tanult klasszikus zenei művek mellett új irányt vett. Mint a mai korban élő fiatal, élvezője, rajongója lett a klasszikus jazz alapjain nyugvó könnyebb műfajnak is. Számos híres, nagy előadó slágerré vált számát sajátította el hallás után, önszorgalomból. Ezeket bemutatta tanárának, a zongora órák alkalmával ezek a darabok kidolgozottakká, hangversenyen előadhatóvá értek. Így nyitott utat a tanár-diák közös munka egy új műfajnak, adott példát a többi zongoristának, élményt a hangversenyek közönségének. A Korona Cukrászdában rendezett Édes percek muzsikával közönsége mindannyiszor vastapssal jutalmazta Bence átéléssel előadott produkcióit. Állandó szereplője volt a Gyöngyház Kulturális Központ programjainak, hangversenyeken, újévi koncerten játszott. Az eseményekről a Vadkert TV felvételeket készített és több alkalommal műsorára tűzte. Most, amikor az általános iskolából elballag, lezárul alapfokú zenei tanulmányainak időszaka is. Az eltelt évek még jobban visszaigazolták egyéniségét, nagyban gazdagították jellemvonásait. Céljait komolyan kitűző, azokért keményen dolgozó, méltán sikeres tanulóvá érett. Kívánjuk, hogy következő iskolájában, a székesfehérvári Széchenyi István Műszaki Technikumban is sokasítsa eredményeit. Elismerve a zenetanulásban megtett utat, a Soltvadkert Gyermekeiért Alapítvány Kuratóriuma TRAPP BENCÉT Dr. Pethő István Emlékdíjban részesíti.”
Az est zárásaként a Soltvadkert Gyermekeiért Alapítvány ajándékcsomaggal és oklevéllel jutalmazta a diákokat alázatos munkájukért, valamint egy ünnepi torta is várta a jelenlévőket.
Írta, képek: Szentgyörgyi Lili
Fotógaléria: