A Kiskőrösi Német Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében 40 fős csoport látogatott el december 13-án Bécsbe, hogy részesei legyenek az osztrák főváros karácsonyi hangulatának. A résztvevők kora reggel indultak és a délelőtti kávéjukat már Bécs városközpontjában ihatták meg.

A programról a Kiskőrösi Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke Kincses Mihályné elmondta, hogy a tagjai számára mindig kiemelten fontos feladat a német identitás erősítése és hagyományok ápolása, valamint a mostani bécsi kirándulás a német nyelv gyakorlását is jól szolgálta. A 40 fős csoportban többen voltak a német nemzetiségi önkormányzat tagjai közül és részt vettek az úton a Kiskőrösi KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolája német nemzetiségi oktatásban részsülő diákjai is.

-Hirdetés-

A Bécsbe érkező csoport délelőtt megtekintett a Dómot, majd szabad program keretében tehettek sétát a városközpontban.

Nagy élményt jelentett a Time Travel Vienna meglátogatása. Itt 5D mozival, VR-szemüveggel, animációs viaszfigurákkal, különböző csúszdákkal és multimédiás műsorokkal, valamint rendkívüli hang- és fényeffektekkel egyedülálló módon elevenedett fel Bécs mozgalmas történelme. A Time Travel Vienna keretében hatvan perc alatt kétezer év történelmét élhették át, miközben a saját bőrükön tapasztalhatták meg a középkori Bécset, a bálok hangulatát vagy a II. világháborút. Az időutazás helyszíne a Michaelerkirchéhez tartozó szalvatoriánus kolostor pincerendszere, ahol négyezer múmia közvetlen szomszédságában voltak. A hét termen át tartó Time Travel Vienna idegenvezetője egy szerzetes, aki először is Bécs történelmének mérföldköveibe avatja be a csoportot. Az időutazás Krisztus előtt 200-ban, a római kori Bécsben, Vindobonában kezdődött, ahol Marcus Aurelius az utolsó éveit töltötte.

Miután az időutazás során részt vettek a császár temetési szertartásán, egy patkányinvázióval kísért pestisjárvány közepébe csöppentek, amit csatajelenetek követnek Bécs 1683-as török ostromából. A második teremben a birodalmi Bécs állt a középpontban: a Sisiről, Ferenc Józsefről, Mária Teréziáról és Maximilian császárról mintázott viaszfigurák vicces társalgásából a Habsburg-család történetéről és a császári mindennapokról tudhatnak meg érdekes információkat. A következő téma Bécs zenei élete és a bálok világa volt, amelyet a háború évei szakítottak meg. Az időutazás során egy valódi légvédelmi bunkerben élhették át Ausztria 1938-as Anschluss-ját, Németországhoz való csatolását, valamint egy légi riadót. Levezetésként a egy virtuális hintóban ülve hajtathattak el Bécs nevezetességei a Hofburg, a Heldenplatz, a Staatsoper vagy a Prater mellett, illetve felett.

A csoport újabb állomása a városnézés alkalmával Bécs egyik legismertebb és leghíresebb turisztikai látványossága volt, a Schönbrunni kastély. A barokk stílusjegyekkel ékesített műemléket évről évre, több millió látogató keresi fel. A mesebeli szépségű kastély, a város Hietzing kerületében található. A kastély egykoron a császári család nyári rezidenciájaként funkcionált. Egyik nevezetessége az épületnek az, hogy Ferenc József itt született meg, majd az 1916-os esztendő során, eme épület falai között ragadta el őt a halál.

A Schönbrunni kastély hatalmas kertjében minden évben megrendezésre kerül az egyik legnagyobb és legmeghittebb hangulatú adventi vására is, amely most is várja az érdeklődőket. A karácsonyi vásár császári környezetével válik varázslatossá, ahol a hagyományos kézműves termékek, kézzel készített karácsonyi díszek, korcsolyapálya, curlingpálya és számos gyermekprogram volt lehetőség, mint körhinta, az óriáskerék, a gyermekvasút, hagyományos kézműves műhely.

A csoport megtekintett a Schönbrunni kastély parkjában található Császári Hintómúzeumot is, ahol a Habsburgok hintóit és különleges ruhadarabjait állítják ki, valamint Erzsébet császárnéról egy „Sisi ösvény” emlékezik meg. A Császári Hintómúzeum őrzi a bécsi udvar valamikor több mint 600 közlekedési eszközt számláló járműállományának maradékát. Megtekinthetheték a császári család pompás reprezentációs hintóit. Az egyik legpazarabb darab az úgynevezett Imperialwagen volt, amely valószínűleg 1735/40 körül készült VI. Károly császár számára. Lenyűgöző az a fekete színű halottas kocsi is, amelyet többek között Ferenc József császár (1916), Erzsébet császárné (1898) és Zita császárné (1989) temetésén használtak. Számos kisebb és egyszerűbb gálahintó, gyermekhintó, sport-, szabadidő- és utazókocsi is szerepelt a kiállításon, valamint a császári udvar gazdagon díszített ruhadarabjai. Megtekinthették az egyetlen fennmaradt udvari automobilt is, ami 1914-ből származik.

A kiállítást Habsburg Ferdinánd művészi kivitelezésű versenyautója (Formula Renault 1.6) zárta. Karl és Francesca Habsburg fia autóversenyző, és a Formula 1 egyik utánpótlás-reménysége. “Art Car” kocsiját két történelmi járművel állítják szembe: az 1814-ben I. Ferenc császár számára gyártott sportkocsival, amely két lóval 16 km/h sebességet érhetett el. Valamint I. Károly (IV. Károly magyar király) 45 lóerős, ötsebességű, benzinmotoros „császári kocsijával”, amely 90 km/h maximális sebességre volt képes. Dédunokája, Habsburg Ferdinánd „művészi járműve” 140 LE teljesítménnyel, és 230 km/h végsebességgel bír.

A bécsi kiránduláson résztvevők sok élménnyel gazdagodva, jó hangulatban érkeztek haza az útról és reményüket fejezték ki, hogy lesz még hasonló programja a Kiskőrösi Német Nemzetiségi Önkormányzatnak.

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (35 db kép)
MEGOSZTÁS