Benedek Tibor igazgatóként első tanévét kezdte meg 2024-ben, aki a tanévnyitó alkalmával beszédében kiemelte, hogy az iskola, a tanulásról, a fejlődésről szól: „Iskolánkban, a Wattayban nem csak tantárgyi tudásban fejlődhettek, hanem személyiségetekben, baráti kapcsolataitokban is, sőt mi több, akár a fizikai erőnlétben is a testnevelésóráknak, sportköröknek köszönhetően.” Benedek Tibor dinamikusan fejlődő, a diákéletet segítő intézményként képzeli el az iskolát. Szerinte a szakképzés felfelé ívelő pályán van, a Wattayban pedig mindehhez adottak a feltételek.
Hány diákkal kezdték meg a 2024/2025-ös tanévet?
A 2024/2025-ös tanévet összesen 508 fővel kezdtük meg. Technikumban gépészet, gazdálkodás és menedzsment, informatika és távközlés ágazatokban indítottunk kettő osztályt, szakképző iskolában gépészet és kereskedelem ágazatban indítottunk egy osztályt. A felnőttoktatásban is indultak képzéseink, gépészet, épületgépészet ágazatokban.
Intézményükbe érkeztek új dolgozók?
A tanévet négy új oktatóval kezdtük meg, technikumi oktatásban informatika és távközlés ágazatban Supka Tamás informatika szakos oktató, gazdálkodás és menedzsment ágazatban Pécsiné Bajcsy Boglárka közgazdász oktató lett az új kollégánk. Az intézményi keretek között folyó táncoktatást ettől a tanévtől Babenyecz Erzsébet Erika tartja iskolánkban. Új tantárggyal bővült a technikumi és a szakképző iskolai képzés, a honvédelmi tantárgyat Török Nikolett százados oktatja intézményünkben.
Milyen programok, események valósultak meg a 2024/2025-ös tanév első felében?
Szeptember végén rendeztük meg a több évtizedes hagyománnyal bíró gólyanapot a kilencedikes tanulók részére, melyen az iskola teljes tanulóközössége szerepet kapott.
Októberben került megtartásra a 31. Eckerle Szaki Kupa, melyen nyolc középiskolás csapat mérte össze a tudását labdarúgásban.
Szintén októberben két osztályból álló tanulói közösség vett részt kéthetes Erasmus+ tanulmányúton Görögországban, őket követte három oktató az iskolánkból, akik egy hetes továbbképzésen voltak Görögországban Erasmus+ keretében.
November 14-én a Wattay Sportcsarnok adott helyet a Jövőd a Tét! pályaválasztási kiállításnak, melynek szervezője a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal volt. Az eltelt négy hónap során az iskolai versenyek mellett rendszeresen tartottunk pályaorientációs technikaórákat a kiskőrösi és a soltvadkerti általános iskolás tanulók részére.
Amint ismert kialakult egy összefogás a Wattay-n belül Juhász Patrik mozgáskorlátozott tanuló részére, melynek kapcsán PET palack gyűjtés, majd a KEVI részéről érkező kezdeményezésnek köszönhetően egy jótékonysági koncert is megrendezésre került, mely ismét szép példája az intézmények közötti összefogásnak.
December első hétvégéjén a Wattay Sportcsarnok adott helyet az Erős Emberek Nemzetközi Versenyének.
Intézményünk az előző tanévben is már decemberben tartotta a szalagavatót, ezt a szokást követjük ebben az évben is, a december 13-án megrendezett Wattay Szalagavató ünnepségünkkel.
Diákjaik milyen kiemelkedő sikereket értek el az elmúlt négy hónapban, amiért büszkék rájuk?
Tanulóink a tanév első felében több versenyen is megmérették magukat, iskolai szervezésű, külső szervezésű versenyeken vettek részt, gondolok itt az alábbi versenyekre: Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny; Zrínyi Ilona Matematikaverseny a MATEGYE Alapítvány szervezésében; a gazdálkodás és menedzsment ágazatban tanulók pedig a Pénziránytű Alapítvány által megrendezett Pénzügyi szimulációs verseny középiskolásoknak, valamint a K&H Bank: Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn vettek részt. Ezek a versenyek helyi, illetve vármegyei szervezésűek voltak, melyeken a diákjaink jól szerepeltek. Január második hetében kezdődnek az OSZTV és az SZKTV szakmai versenyek melyeken szintén indulnak tanulóink.
Az épületet, felszereltséget érintette-e fejlesztés, újítás az előző tanév lezárása óta?
A nyári időszak alatt a székhely épületének első emelete került felújításra (járólapozás, falburkolat), ezt követte az őszi szünet alatt a szekrények frontfelületének cseréje, így a földszinti igényes, modern arculat már az első emeleten is visszaköszön. A sportcsarnokba felszerelésre került egy 6 méter x 4 méteres motoros vetítővászon a hozzátartozó nagy fényerejű lézeres projektorral együtt, valamint négy aktív hangfalat is felszereltünk decemberben. A tanműhely részére sikerült beszerezni kettő vadonatúj esztergagépet, mely a gépi és CNC forgácsoló, valamint a gépész technikus szakmák oktatásában jelent segítséget. A faipari tanműhely is új központi porelszívó egységet kapott, ezzel együtt a központi elszívórendszer is felújításra került. A Digitális Közösségi Alkotóműhelybe kettő új 3D nyomtató került beszerzésre, melyek az előzőekhez képest nagyobb pontossággal és szélesebb spektrumú anyagfelhasználással tudnak üzemelni. Végül, de nem utolsósorban szeretném megemlíteni a Wattay Sportcsarnokban felhelyezésre került eredménykijelző ledfalat, melyet a tervezéstől a beüzemelésig az Eckerle Industrie Kft. biztosított részünkre, támogatásukat ezúton is köszönjük.
Milyen terveik vannak a tanév második felére?
Februárban kezdődik meg a fémipari tanműhely lapostető szigetelése, mivel az eredeti tetőborítás már elhasználódott, több helyütt tapasztalhatóak beázások, ez kerül megszüntetésre rögtön az év első hónapjaiban. Jelenleg dolgozunk a sportcsarnok akusztikai jellemzőinek javításán, bízva abban, hogy a jelenlegi visszahangos térből sikerül egy olyan teret kialakítani, melyben a sportesemények konferálásai, az iskolai ünnepségek prózai szövege is jobban hallhatóvá válik. Az iskolából 19 oktató vesz részt a januári-februári hónapokban továbbképzésen, melynek témája: Projektpedagógia, tanulói portfólió és értékelés a szakirányú oktatásban. A továbbképzés célja, hogy oktatóink módszertani tudása fejlődjön és segítséget kapjanak a tanulói portfóliók elkészítésének támogatásában. Februárban terveink szerint igyekszünk elindítani felnőttoktatásban az asztalos és a kereskedelmi értékesítő szakmát, melyek indítása ebben az esetben is létszámfüggő. Készülünk újabb pályaorientációs tevékenységekkel is, melyeket a márciusi-áprilisi időszakban tervezünk megvalósítani. A tanév második felében készülünk az érettségi vizsgákra, a szakmai vizsgákra, s ebben a tanévben kerül első körben sor az öt éves képzést lezáróan az érettségi bizonyítványok és a technikus oklevelek átadására a technikumi oktatást sikeresen teljesítők részére. Iskolai eseményeink nyomon követéséhez javaslom iskolánk facebook oldalát bekövetni, hiszen itt igyekszünk a naprakész programokat közzétenni.
Szöveg: Benedek Tibor / Kiskunhalasi SZC Kiskőrösi Wattay Technikum
Facebook bejegyzés: Kiskunhalasi SZC Kiskőrösi Wattay Technikum
Kiemelt kép: VIRA.HU archív