Az Erasmus+ keretében hétfőn Németországból érkezett 23 diák és 3 pedagógus a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Technikumba egy hétre, akik az első napokban az iskola mellett a tanterületen is jártak, illetve a KEVI-s diákokkal közös programokon, sportversenyeken és nyelvórákon vettek részt.
Február 20-án, csütörtökön az evangélikus templomba a Gymnasium Bad Waldsee Orchester (Kamara Zenekar) a KEVI Fúvószenekarával közösen adott koncertet a diákoknak és az érdeklődőknek. Vezényelt Hans-Georg Hinderberger és Gmoser István.
Miután Szentgyörgyiné Szlovák Mária igazgatónő köszöntötte a helyi gimnázium diákjait, tanárait, a németországi vendégeket és a jelenlévőket magyarul majd németül is, a Kiskőrösi SZÓ-LA-M AMI tanáraiból álló Barokk Kamara nyitotta meg a koncertet, melyen jelen volt Markóné Csányi Gabriella is, a Kiskőrösi SZÓ-LA-M AMI vezetője.

A Németországból érkező vendégek a helyi gimnázium zenekarának tagjai, akik 5-13. osztályosokból állnak. Évente két koncertet adnak, amikre év közben készülnek. Repertoárjuk a klasszikustól, Bach zenéjén át, egészen pop zenéig terjed. A kiskőrösi közönségnek olyan darabokat adtak elő, mint Franz Schubert befejezetlen szimfóniájának első tétele, két amerikai karácsonyi dal, Georg Friedrich Händel „Tochter Zion” darabja, de Gloria Estefan „Lets get loud” popslágere is elhangzott.

Ezt követően a német zenekarhoz csatlakoztak a KEVI Fúvószenekarának tagjai is és közösen adták elő az ABBA „Chiquitta” slágerét Horváth Attila feldolgozásában. Énekelt: Városi Mirjam, vezényelt: Gmoser István.

Majd Dimitri Shostakovich „Keringő” című dala is felcsendült.
A koncert zárásaként Beethoven 9. szimfóniáját, az „Örömódát” játszották el közösen a magyar és a német zenekar tagjai. Ezt a zeneművet 1972-ben választották az Európai Unió himnuszának.

,,Úgy gondolom, hogy ez nagy dolog, hiszen a mai világban ilyen zenére, hangszertanulásra motiválni a gyerekeket nem könnyű, és távol vannak egymástól életkorban a tagok, illetve mindig változik a zenekar összetétele, mivel a végzősök elmennek de jönnek helyettük újak” – mondta Kincses Mihályné német tanárnő a Gymnasium Bad Waldsee Szimfonikus Zenekarról.
Hozzátette, hogy az ilyen jellegű kapcsolatok rendkívül hasznosak a diákok számára, hiszen anyanyelvi némettel beszélgethetnek. Ez a nyelvtanulásban rendkívül motiváló és tanulságos tud lenni. A tanárnő hírportálunknak elmondta azt is, hogy terveik közt szerepel a most létrejött iskolák közötti kapcsolat ápolása, így amennyiben lesz rá lehetőségük, jövőre a magyar diákokkal szeretnének tanulmányi útra menni Bad Waldsee-be.
Fotógaléria:
