A vármegyei U14-es labdarúgó bajnokságok közép csoportjában élcsapatok rangadóját rendezték meg április 21-én Kiskőrösön. A bajnokság 15. fordulójában az érmes helyekért küzdő Kiskőrösi LC együttese a tabellát vezető Izsáki Építő SE csapatát fogadta hazai környezetben, mely találkozón a vendégek kétgólos különbséggel nyertek.
Kiskőrösi LC-Izsáki Építő SE 1-3 (0-0)

Kiskőrösi LC: B. Kovács G. – Turán, Lengyel, Szentgyörgyi, Antal, Csővári, Dudás, Hambalkó, Viczián
Csere: Varga R., B. Kovács T., Torgyik, Kothencz, Tiricz, Nagy G., Pivarcsi

Izsáki Épító SE: Balogh G. – Kalányos, Anka, Kapás, Baranyi, Jakab, Lakatos, Horváth A., Kiséri T.
Csere: Hartmann, Perlaki, Magó, Mátyás, Kácsor, Kiséri Cs., Újszászi

Már a mérkőzés első játékrésze nagy küzdelmet hozott, de akkor még egyik csapatnak sem sikerült kapuba találnia. A szünet után egy jobb oldani szögletet követően Dudás Adrián fejjel szerzett góljával vezettek a kiskőrösiek a 47. percben (1-0). Ezt követően az izsákiak erővel jobban bírták a mérkőzést, mezőnyfölényben voltak, a kiskőrösi kontratámadások pedig az utolsó passzoknál pontatlannak bizonyultak. Az izsákiak az 56. percben Kapás Márton révén egyenlítettek (1-1), majd a 68. percben Mátyás Márk góljával átvették a vezetést (1-2). Az 1-3-as végeredmény a 80. percben alakult ki, amikor egyéni szóló végén talált a kiskőrösi kapuba Kapás Márton.

Ezzel az eredménnyel a 13 mérkőzés lejátszását követően az izsáki csapat továbbra is vezeti a bajnokságok 35 ponttal, a kiskőrösi fiatalok pedig az 5. helyen állnak 27 ponttal.

Szentgyörgyi Krisztián – a Kiskőrösi LC edzője:
– Az előző fordulóban a Kiskunhalasi Szilády RFC otthonában arattunk nagyon értékes győzelmet, ahol egy utolsó percben szerzett találattal nyertünk 4-3-re. Kiváló mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott, szépen felépített, sok passzos támadásokat vezetett. A mai találkozó kevésbé szólt a fociról, nagyon brusztolós, küzdelmes volt, melyet fizikálisan az izsákiak jobban bírtak. Nagyon büszke vagyok azonban a fiúkra, mert nagyot küzdöttek. Ki kell emelnem a kapusunkat B. Kovács Gergőt, aki több ziccert is hárított, két esetben pedig a kapufára tolta a labdát. Amikor egy csapatban a kapus a mezőny legjobbja, azért az sok mindent elmond az ellenfélről, hogy milyen erőt képvisel. Mi ettől a korosztálytól 1-2 évvel fiatalabb játékosokkal lépünk pályára, de felvettük a versenyt a bajnokesélyes gárdával.
Fotógaléria:





