
A mai napon különleges és szívhez szóló eseményen vettünk részt, hiszen Kósa Gyula vezetésével két felépült sünit engedtünk vissza természetes élőhelyére.
A sünök korábban sérülten kerültek Kósa Gyulához segítségre szoruló állapotban, de gondos ápolás után most új esélyt kaptak – visszatérhettek oda, ahová tartoznak. Ez a pillanat nemcsak róluk szólt, hanem arról is, hogy a gyerekek saját szemükkel lássák: a gondoskodásnak, türelemnek és felelősségnek valódi eredménye van.
A program során nemcsak az állatokra figyeltünk, hanem a környezetünkre is.

Meglocsoltuk a záportónál nemrégiben elültetett két új fát is: egy frissen ültetett kocsányos tölgyet, valamint egy magyar kőrist, ezzel is erősítve azt az üzenetet, hogy amit elültetünk – legyen az fa, tudás vagy jó szándék – azt gondozni is kell!
Szép számmal gyűltünk össze a záportó környékén, ami ismét megmutatta, milyen erős közösség tud kialakulni egy közös cél köré: a természet védelme és tisztelete.
Ez a nap több volt, mint egy program, ez élmény volt. Tanulás, kapcsolódás, de nem állunk meg itt.
Három hét múlva újra találkozunk ugyanitt:
Bem Egyletes piknik – május 23. – 9:30 – Záportó
- -Hozz magaddal:
- – enni és inni (batyus pikniket tervezünk, megy a közösbe) !!!
- – műanyag vödröt (fát is locsolunk)
- – Szalonnát is hozhatsz ha sütögetnél
Várunk mindenkit szeretettel egy közös, kötetlen, mégis tartalmas együttlétre.
Fotógaléria:




