Több mint 92 millió forintos támogatásból került sor a KT Bem József Általános Iskola Soltszentimrei Általános Iskolájának energetikai korszerűsítésére, hangzott el március 18-án, a felújított intézmény átadó ünnepségén.

-Hirdetés-

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Programnak, a Magyar Falu Programnak és a Kiskőrösi Tankerületi Központ költségvetési forrásnak köszönhetően megtörtént a hőszigetelés, a nyílászárók cseréje, a fűtési rendszeri korszerűsítése, a napelemes rendszer kiépítése, a tetőcsere és az akadálymentesítés az intézményben.

Vágó Ferencné, a Kiskőrösi Tankerületi Központ vezetője elmondta, hogy még 2020 szeptemberében nyújtottak be pályázatot a Magyar Falu Program keretében meghirdetett konstrukcióra, melynek célja a kistelepülések népességmegtartó erejének, értékrendszerének a megerősítése volt. Mint elhangzott, az iskola fontos szerepet játszik a település életében: közösséget formál, erősíti az összetartozást, és szervesen részt vesz a település kulturális életében.

„Mindannyiunk közös érdeke, hogy a gyerekek minél jobb és korszerűbb oktatásban részesüljenek”

– fejtette ki a tankerület vezetője.

A kormányzat széleskörű pályázatai nyújtottak lehetőséget a település számára, hogy az általános iskolát kulturáltabbá, komfortosabbá és ezáltal a települési képet is a mai kor szellemiségének megfelelővé tegyék, tájékoztatott Nagy István, Soltszentimre polgármestere. A település vezetője ünnepi beszédében kitért arra, hogy Soltszentimre életében mindig örömre és megelégedésre ad okot, ha egy beruházást, fejlesztést sikeresen lebonyolítanak. Kifejtette, hogy e beruházások által gyarapodik a község, gazdagodnak az itt élők, komfortérzetük javul.

„A pályázat beadásához szükséges volt az önkormányzat Képviselő-testületének a támogató határozatára, a megyei önkormányzat hathatós segítségére, és Font Sándornak, térségünk országgyűlési képviselőjének elhivatottságára is”

– tette hozzá.

A mintegy 65 millió forintos TOP-os forrásból elkészült fejlesztéseknek köszönhetően mára az iskola a legkorszerűbb intézmények közé tartozik a településen: megtörtént a fűtés teljeskörű korszerűsítése,  szigetelés felhelyezése, a régi elavult nyílászárók lecserélése, a homlokzat felújítása, napelemes rendszer kiépítése és az akadálymentesítés kialakítása. A Magyar Falu Programnak köszönhetően a kisiskola nyílászáróinak cseréjére, mintegy 11 millió forint értékben, 16 milliós tankerületi forrásból a kisiskola tetőcseréje is megvalósult.

Bács-Kiskun megyében mintegy 600 fejlesztést tudtak megvalósítani az elmúlt ciklusban, és mintegy 85 beruházás van hátra, amelyek az év során be is fejeződnek, tájékoztatott Rideg László, a megyei közgyűlés elnöke. Hozzátette, hogy e beruházások között találhatóak bölcsődék, óvodák, kerékpárutak, egészségházak felújítása, ipari parkok fejlesztése, csatornázások kialakítása is; tehát minden olyan beruházás, amelyek a települések közösségi életét szolgálják.

Font Sándor, térségünk országgyűlési képviselője elmondta, hogy a folyamatban lévő térségi beruházásokhoz hozzájárult a magyar gazdaság teljesítőképessége is, amely tavaly az európai szinten a legmagasabb, mintegy 7.1 százalékos növekedést ért el. Ez tette lehetővé, hogy a kormányzat – a növekedésből adódó tartalékokból – előre finanszírozhatja ezeket a programokat.

A honatya elmondta, hogy a Magyar Falu Program európai szinten is egyedülálló, amely lehetőséget nyújt arra, hogy az 5000 fő lélekszám alatti települések esetében az infrastruktúrát, szolgáltatásokat a mai kor igényeinek megfelelően újra lehessen építeni, megújítani. Ezen közfunkciókat ellátó szolgáltatások nélkül ma úgy érezné a lakosság, hogy hátrányos helyzetben lenne. Ezt ismerte fel a Kormány, így mára Bács-Kiskun megyében nincs olyan település, ahol ne tudták volna megvalósítani terveiket akár a Magyar Falu, akár a TOP pályázatok keretein belül, tette hozzá Font Sándor, térségünk országgyűlési képviselője.

 

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (19 db kép)
MEGOSZTÁS