„Az együttműködés nem lehetőség, hanem szükséglet” – emelte ki Vaslóczki Ferenc ezredes, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendészeti rendőrfőkapitány-helyettese. Az október 6-ai Police Cafén arra keresték a választ a főkapitányság munkatársai, hogyan lehet továbbfejleszteni, javítani az együttműködést a bűnügyi és a rendészeti osztályok között.

A Police Café elrugaszkodik a szokványos keretektől, és egy lazább, kávéházi hangulatot idéző környezetben, kötetlen beszélgetés keretében nyílik lehetőség a különböző témák megvitatására.
-Hirdetés-

A legutóbbi rendezvény célja a bűnügyi és a rendészeti osztályok közötti együttműködés fejlesztése, javítása, az összetartozást segítő értékek felmutatása volt. A két szakterület szoros kapcsolata garancia a közbiztonságra. Ennek érdekében arra keresték a választ, mi az, amiben még jobbak lehetnek, hogyan lehet fejlődni, operatívvá tenni az közös munkát. Témavezetők segítségével öt asztalnál öt különböző kérdéskört boncolgattak, úgymint: az együttműködés fenntarthatósága, változásmenedzsment, kooperáció mint vezetői stratégia, információáramlás, tudásmegosztás és belső erőforrások.

Fotó: police.hu

Az összefogást segítő kezdeményezést nagymértékben támogatta Bács-Kiskun rendőrfőkapitánya, Gulyás Zsolt dandártábornok is.

– A Police Café módszerét már régóta alkalmazzuk különböző témák feldolgozásában, azonban most először került sor arra, hogy a rendészeti vezetők mellett a bűnügyieket is bevonva tárjuk fel a belső együttműködésben rejlő tartalékokat – magyarázta a dandártábornok. – Ennek érdekében meghívtuk az eseményre azokat a bűnügyi és rendészeti vezetőket, kollégákat, akik a különböző szakterületek közötti összefogást még hatékonyabbá tehetik. Ehhez szükséges volt a közös célok megfogalmazása. A bűnügyi és a rendészeti vezetők olyan értékeket kerestek, amelyek mindkét szolgálati ágra jellemzőek, ezáltal összekötik őket: a vezetői párbeszéd, a vezetői elérhetőség, értékeink közös deklarálása és beláthatósága.

Fotó: police.hu

– A sikeres összefogás érdekében kerestük azokat a lehetőségeket is, amelyek elősegítik a gyorsabb és pontosabb információáramlást – tette hozzá Vaslóczki Ferenc ezredes. – Az állomány több csatornán keresztül kapja az információt: személyesen, interneten, telefonon, ezek vertikális úton érkeznek. Nagyon fontos lenne a horizontális információáramlás is, amely támogatja és elősegíti mindezt a szolgálati ágak között. Erre több ötlet is született. Mindezek mellett a vezetők egymás iránti bizalma, jobb megismerése is legalább ennyire fontos. A szakterületek kölcsönösen tegyenek gesztusokat. Egyenrangú félként, partnerként kezeljék a másikat, a sikereiket az állomány minden tagja közösen élje meg, és ezekről megfelelő visszacsatolás érkezzen. Nélkülözhetetlen a bizalom erősítése és az egymással való nyílt kommunikáció, amelyben a vezetők mutassanak példát.

Gulyás Zsolt dandártábornok hangsúlyozta, hogy a hatékony szervezetfejlesztés érdekében itt még nem állnak meg. Megkérik a témagazdákat, hogy a megye felsővezetői előtt is mondják el a tapasztalataikat, amelyek alapján olyan fókuszcsoportokat hozhatnak létre, amelyek feldolgozzák mind az öt témában elhangzottakat. Ez alapján fognak megoldási javaslatokat tenni. Egy évet követően pedig megnézik majd, melyek azok a célkitűzések, amelyeket sikerült megvalósítani az elhangzottak közül.

 

Szöveg: Rádi Mónika
Forrás, fotók: police.hu 

MEGOSZTÁS
Írta: vira