A nemzeti konzultáció most a „Magyarország meg tudja csinálni!” címmel indult el, amelyben hazánk kormánya a gazdasági kérdésekben kéri ki az emberek véleményét. Az új nemzeti konzultáció összesen tizenegy témakört felölelő kérdőívet tartalmaz, melyek között szerepel a gazdasági szuverenitásunk és semlegességünk, a gazdasági növekedés, a bérek emelése, a vállalkozások támogatása, valamint a fiatalok lakhatásának biztosítása kérdésköre is.

-Hirdetés-

A kiskőrösi Petőfi Sándor Művelődési Központ színháztermébe várták az érdeklődőket november 19-én, amikor ifj. dr. Lomnici Zoltán alkotmányjogász tartott tájékoztatást a nemzeti konzultációról az országjárás keretében. Elhangzott az eseményen, hogy a kérdőív kitöltése lehetséges papír alapon, de akár az online nemzeti konzultáció is választható forma lesz, melyet december 20-ig lehet elküldeni. A korábban beérkezett válaszokat folyamatosan fogják feldolgozni, hogy minél hamarabb megismerjék az emberek véleményét ezekben a fontos kérdésekben.

A kiskőrösi fórumra mintegy 200-an jöttek el, amelyen Font Sándor országgyűlési képviselő köszöntötte a megjelenteket. Elmondta, hogy az orosz-ukrán háború miatt rendkívüli helyzetben van az egész világ és igen éles kérdésekben szeretné kikérni a kormány az emberek véleményét. Beszélt arról, hogy a helyzet kezelésére van elképzelése a kormánynak és kelet felé is szeretnének nyitni, valamint meg szeretnék azokat a vívmányokat tartani, mint többek között a családok támogatása, a lakáshoz jutás, a kis-és középvállalkozások fejlesztéseinek segítése. Kiemelte, hogy a kormánynak szüksége van arra, hogy maga mögött tudja az emberek határozott véleményét bizonyos ügyekben. A nemzeti konzultáció eredménye irányvonalat mutathat, hogy a jövő évi költségvetést milyen módon rakják össze, és az Európai Uniós tárgyalások során is hivatkozási alapot biztosíthat.

ifj. dr. Lomnici Zoltán és Font Sándor

Az est előadója dr. ifj. Lomnici Zoltán a nemzeti konzultációban szereplő kérdések hátteréről beszélt. Hazánk gazdaságának tekintetében elmondta, hogy a semleges politika lehet a jövő útja, amely sok nehézséggel jár.

ifj. dr. Lomnici Zoltán

Sok olyan intézkedése volt a kormánynak, ami nem tetszett a multiknak és az EU-nak, ezért sok támadás érte hazánkat. Az elmúlt időszakról úgy fogalmazott, hogy 2019-ig a gazdaság folyamatosan fejlődő szakaszban volt, majd jött a covid, később pedig a háborús helyzet, ami alapjaiban írt át mindent. Jelenleg az EU gazdasági visszaesésével és versenyképességének csökkenésével lehet számolni, ami Magyarországra is kihatással van. Jelen helyzetben el kellene indulni a fogyasztásnak, hogy a gazdasági mutatók javuljanak. A 27%-os Áfáról úgy fogalmazott, hogy sokan nevezik ilyen szempontból hazánkat világbajnoknak, miközben az EU mintegy felében ez szintén 20% fölött van. Ezzel szemben megemlítette, hogy személyi jövedelemadó mértéke pedig az EU-ban a második legalacsonyabb, ami máshol a többszörösét teszi ki a magyar számadatoknak. Beszélt arról, hogy a normális, nyugodt életet keresik már azok a német és holland nyugdíjasok is, akik közül igen sokan költöztek Magyarországra és hátralévő éveiket már itt szeretnék leélni. Kiemelte, hogy az „Európai Egyesült Államok” létrejöttétől mindenkit meg kell óvni, mert az embereknek legyen joguk arra, hogy megválasszák a saját vezetőiket. Az Európai Uniós forrásokkal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a legtöbb ferdítés ezen témakörben jut el az emberekhez, a második helyen pedig az Európai Ügyészség szerepel.

A források tekintetében nagyon szigorú előírásoknak kell megfelelni és a kohéziós alapok felügyeletében egy olyan rendszert kívánnak kiépíteni, hogy akik eltérő álláspontot képviselnek, azokat megbüntessék. Az Európai Ügyészség témakörét egy szuverenitási kérdésnek nevezte, mely szervezettel a Magyar Ügyészségnek van egy megállapodása és minden EU-s megkereséssel kapcsolatban indítanak büntetőeljárást. Az Európai Uniós átlag a vádemelések tekintetében 34%, amivel szemben Magyarországon ez az arány 67%. Szerinte, aki az EU-s pénzek ellopásáról beszél, az hazudik vagy korrupcióval vádolja az OLAF-ot. Az új politikai helyzetről is beszélt, mely során a Tisza Pártot virtuális politikai erőnek nevezte, amely Magyar Péter személyében egyetlen emberhez köthető. A Tisza Párt országos hálózatáról úgy fogalmazott, hogy az még a DK szintjét sem éri el. Hangsúlyozta, hogy jelenleg a Tisza Pártot a Fideszre még nem tartja veszélyesnek, csak annyiban más a helyzet most, hogy jóval aktívabbak, mint korábban a bal oldali vezetők voltak. Visszaemlékezve mondta el, hogy 2010-ben az autópálya építéseknél az első 8 beruházó külföldi cég volt, akik a tőlünk kapott pénzeket a határainkon túlra vitték. Raplóprivatizációnak nevezte azt az időszakot, ami után a stratégiai ágazatokat a Fidesz kormánynak kellett visszavásárolnia. A nemzet kulcsfontosságú ügyeiről zárszavában úgy fogalmazott, hogy amit nehezen megszereztünk, azt nagyon könnyen elveszíthetjük.

Az elhangzott tájékoztatást Font Sándor megköszönte ifj. dr. Lomnici Zoltánnak és beszédében Kiskőröst a polgári oldal egyik legnagyobb bázisának nevezte, melynek közel három évtizede szolgálatában áll az országgyűlésben. Megemlítette, hogy még soha nem találkozott olyan jelenséggel, ami az idei év első hónapjaitól felütötte a fejét a politikában a Tisza Párt megjelenésével. Beszélt arról, hogy annak idején azonos politikai értékeket vállaló és gondoló emberek alkottak egy politikai közösséget, miközben a Tisza Párt önjelölteket vár a soraiba, akikről nem tudni, hogy mi a véleményük mondjuk a bevándorlásról, a háborúról, az LMBTQ propagandáról és a társadalmat érintő egyéb komoly kérdésekről. Az országgyűlési képviselő úgy fogalmazott, hogy a Tisza Párt tagjairól jelenleg annyit lehet tudni, hogy gyűlölik a jelenlegi kormányvezetést és ez az egyetlen közös gondolatot, ami összetartja őket.

Az előadás hanganyagában 1:09:30-tól. 
Azt követően a megjelentek nyílt kérdéseket tehettek fel az előadónak. A mindenki számára látogatható, nyilvános programon Judák Bence felszólaló elmondta, hogy a nemzeti konzultáció témaköreivel kapcsolatban lennének kérdései. Elmondta, hogy a konzultációs kérdésekben és a kormánykommunikációban is sokszor felmerül Brüsszel, a brüsszeli bürokraták, stb. megfogalmazás és úgy érezte, ez nincs tökéletesen pontosítva a konzultációs kérdésekben. Úgy fogalmazott, hogy előfordulhat, hogy az emberek esetleg a brüsszeli bürokratákat Deutsch Tamáshoz, Gál Kingához vagy Dömötör Csabához, illetve velük azonosítják. Félelmét fejezte ki, hogy esetleg arra is gondolhatnak az emberek, hogy ők dolgoznak Magyarország ellen. Feltette a kérdést, hogy mit gondol erről a megfogalmazásról az alkotmányjogász?

Válaszában ifj. dr. Lomnici Zoltán elmondta, hogy érzi a kérdés áthallását, miszerint, hogy lehet úgy támadni Brüsszelt, melyben vannak a nemzeti oldalról is képviselők? Megosztottnak nevezte a közeget és kétségtelen tényként említette, hogy abban a közösségben, amelynek a mozgásával nem értenek egyet a legtöbb kérdésben, abban vannak olyanok, akik szuverenisták. Szerinte amennyiben valaki nem tud azonosulni a kormánypártok nézeteivel, elfogadja, elhiszi, tényként kezeli azokat a dolgokat, amelyeket Magyar Péter állít és meggyőzhetetlen bizonyos kérdésekben, azt nem is kell meggyőzni. Azok a nézetek, amelyeket a nemzeti oldal képvisel már átvészeltek 34 évet a rendszerváltást követően. Kiemelte, hogy az EU-ban nemzeti oldallal szemben szerinte teljesen mást gondolt a Tisza Párt olyan kérdésekről, mint a közszolgáltatások külföldi kézbe adása, a demográfiai helyzet megoldása illegális bevándorlókkal, az LMBTQ ideológia terjedése vagy a nyugdíjasok helyzetének kezelése.

Judák Zsolt

Az előadás hanganyagában 1:25:35-től.
A felszólalások során Judák Zsolt azt a kérdés fogalmazta meg, hogy ifj. dr. Lomnici Zoltánnak mi a véleménye arról, hogy a miniszterelnökünknek volt egy oroszokkal kapcsolatos véleménye mondjuk 2008-ig, ami egy bizonyos alkalom után homlokegyenest megváltozott?
ifj. dr. Lomnici Zoltán:
-Szeretnék elmondani az előző és a most elhangzott kérdésről is egy nagyon fontosat. Összejöttünk most 90%-ban a nemzeti közösség részéről, jó szándékú emberek. Most kifejezetten azzal a céllal jöttek el, hogy azt az örömöt, hogy közösen együtt lehetünk, azt elrontsák. Ez nem erről szól. Aki erőszakos, agresszív és keménykedni próbál, az abból a csendes tömegből, amit mondjuk úgy hívunk, hogy Békemenet, le fog pattanni. A nemzeti oldalnak ettől nem szabad megijednie és azt gondolom, hogy a legtöbb kérdéstől sem szabad. Az alapkérdésre válaszolva azért, mert az idők változnak. A kereskedelmi és ipari kiszolgáltatottsága Magyarországnak, ha lehetővé tenné, hogy megtermeljünk magunknak  mindent, akkor senkivel sem kellene szóba állnunk. Az álláspont az, hogy semleges gazdaságpolitikára van szükség és attól kell vásárolnunk, aki olcsóbban adja.

dr. Tüske László

Az előadás hanganyagában 1:36:36-tól.
Az utolsó felszólaló dr. Tüske László volt, aki megköszönte ifj. dr. Lomnici Zoltán előadását és széleskörű tájékoztatását a nemzeti konzultáció témaköreiről.

Fotók: Filus Tibor

 

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (62 db kép)
MEGOSZTÁS
Írta: vira