A 2025-ös év őszén a Gyöngyház Művelődési Központ és Könyvtár izgalmas, ingyenes programokkal várja azokat, akik szeretnék fejleszteni kézműves tudásukat. Október 8-tól három különböző szakkör indul, mindegyik a kreativitás különböző aspektusait célozza meg.

  1. Natúrkozmetika: a résztvevők megismerkedhetnek a természetes alapanyagokkal, és saját kozmetikai készítményeket készíthetnek. A tanfolyam különösen azoknak ajánlott, akik érdeklődnek a fenntartható, vegyszermentes szépségápolás iránt.

  2. Mézeskalács készítés: a mézeskalács szakkör tökéletes lehetőség arra, hogy mindenki megismerkedjen ennek az édes hagyománynak a titkaival. Az érdeklődők kreatívan formázhatják és díszíthetik a süteményeket, miközben elmélyednek a mézeskalács készítés művészetében.

  3. Kötés gyöngyökkel: ez a szakkör azoknak szól, akik szeretnék elsajátítani a gyöngyfűzés technikáját. Különleges és elegáns ékszereket, dekorációkat készíthetnek a résztvevők, miközben megismerkednek a gyöngyfűzés alapjaival.

A programok kiscsoportosak, és mindegyikhez biztosítottak az alapanyagok és eszközök. A szakkörök 20 héten át tartanak, így lehetőség nyílik a témák alaposabb megismerésére. A jelentkezéseket már most elfogadják, és mivel a részvétel ingyenes, érdemes minél előbb regisztrálni.

A szakkörök célja nemcsak az új készségek elsajátítása, hanem a közösségi élmény erősítése is. A résztvevők tudásukkal kézen fogva támogatják egymást, miközben egy-egy témában mélyebb ismereteket szerzenek.

A további információk és a jelentkezés lehetőségei a Gyöngyház Művelődési Központban elérhetők, a plakáton szereplő elérhetőségeken. A szervezők várják minden érdeklődőt, aki szívesen vesz részt ezen a különleges közösségi programon!

Forrás: Gyöngyház Művelődési Központ
Kiemelt kép: archív fotó

MEGOSZTÁS
Írta: vira