A Kiskőrösi KSE utánpótlás gárdái közül az U12-es fiú kézilabda együttes az Országos Gyermekbajnokság FU12 III. csoportjában szerepel, amelyben Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Szolnok és Pest vármegyei csapatok lépnek pályára. A kiskőrösiek a bajnokság 7. fordulóját rendezték meg március 1-én a Városi Sportcsarnokban.

A hazai fiatalok két mérkőzést játszottak a nap során, melyeken vereséget szenvedtek.

Kiskőrösi KSE-Kecel KC 9-32 (6-14)
A kiskőrösi csapat: Kelemen Péter (k), Imreh-Veres Bálint (k), Ralovich Péter István, Lomjánszki Marcell István, Dulai Gergely Bertalan, Szentgyörgyi Hunor, Pitrik Hunor, Krizsán Marcell, Bozó-Kutyifa Áron, Kurucz Kornél, Kertész Ádám

Kiskőrösi KSE-Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Egyesület 13-19 (7-10)
A kiskőrösi csapat: Kirschner Florian (k), Imreh-Veress Bálint (k), Ralovich Péter István, Lomjánszki Marcell István, Dulai Gergely Bertalan, Babák Dominik, Darab Gábor Noel, Krizsán Marcell, Bozó-Kutyifa Áron, Kurucz Kornél, Pitrik Hunor, Kelemen Péter, Sulyok Nimród

Horváth András (a képen balra)

A csapat edzője Horváth András elmondta, hogy mindig más helyszínen lépnek pályára néhány hetente, amikor a bajnokságban résztvevő gárdák egyike az adott forduló rendezője. Most a 7. fordulónak adott otthont a kiskőrösi Városi Sportcsarnok, amely során minden csapat két mérkőzést játszott 2×20 perces időtartamban. A mérkőzéseken 10 percenként kötelező sorcsere van, annak érdekében, hogy mindenki játéklehetőséghez jusson.

A Kiskőrösi KSE U12-es együttesénél az edző mintegy 15 fős játékoskerettel tud dolgozni heti két gyakorlással. Ebben a korosztályban a szivacslabdás edzések után próbálják megszokni a fiatalok a nagypályás játékteret, a kézilabdát és a sportág szabályait. A bajnokságban nincs tabella, nem írják a góllövőket, a rendszeres versenyeztetés, a mérkőzés helyzetek gyakorlása a kiemelt szempont.

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (36 db kép)
MEGOSZTÁS